Kibice, którzy mieli stycznośc z futbolem amerykańskim w naszym mieście będą mieli okazję przypomnieć sobie poprzednie sezony, w których seniorzy zdobywali laury, grając w ośmioosobowej odmianie tej dyscypliny. W juniorskich ósemkach” bowiem również obowiązuje turniejowa forma rozgrywania spotkań.

W grupie północno-zachodniej Stal Gorzów zmierzy się z Gryfitami Szczecin i zespołem Młoda Husaria i Ułani, stanowiąca połączone siły ekipy ze Szczecina i Barlinka. Ci pierwsi są dobrze znani „żółto-niebieskim” z licznych pojedynków w przeszłości. Z kolei druga drużyna po raz pierwszy pojawia się w rozgrywkach juniorów, lecz trzeba pamiętać, że będą to gracze szkoleni pod skrzydłami topligowego sztabu, bowiem Husaria występuje na co dzień w najwyższej lidze futbolu amerykańskiego w Polsce, w której w tym roku zajęli piąte miejsce.

Będzie to pierwszy sezon Husarii, więc wydaje mi się, że nie powinni nas zaskoczyć, jednak nie można ich lekceważyć. Z pewnością będzie to równy mecz, lecz miejmy nadzieję, że to my będziemy tutaj faworytem. Co do Gryfitów, jest to na pewno bardziej doświadczona drużyna. Znam od nich kilku zawodników, którzy z pewnością pokażą dobry futbol ze swojej strony – przyznał Marcin Niewiarowski, doświadczony rozgrywający ekipy z Gorzowa.

Pierwszy turniej „żółto-niebiescy” rozegrają w Szczecinie, a dopiero drugie zawody będą miały miejsce w Gorzowie. Czy to ma znaczenie? – Jak dla mnie jest to obojętne, czy gramy u siebie, czy na wyjeździe. Na boisku zawsze czuję się dobrze i mam nadzieję, że tak samo będzie w Szczecinie – powiedział gorzowski QB.

17-latek będzie jednym z przedstawicieli najstarszej grupy w drużynie, gdyż przypomnijmy, że w PLFA J-8 grają zawodnicy w wieku 14-17 lat. Doświadczeni gracze, pamiętający brąz i czwarte miejsce w latach poprzednich, w połączeniu z kilkoma nowymi twarzami mają dać Stali Gorzów upragniony medal. – W tym roku mamy silny skład, będziemy grać do końca na sto procent i wychodzimy na boisko jako faworyt, więc mamy nadzieję nikogo nie zawieść i pokazać klasę – dodał Niewiarowski.

Początek turnieju w Szczecinie o godzinie 11. Jako pierwsi, zgodnie z przyjętymi zasadami, na boisku wybiegną reprezentanci gości, czyli w tym przypadku Stali Gorzów i Gryfitów Szczecin. Mecze odbywać się będą na stadionie MOSRiR przy ul. Witkiewicza 72 w Szczecinie.

Terminarz pierwszego turnieju PLFA J-8 w grupie północno-zachodniej:

Stal Gorzów – Gryfici Szczecin 24.09.2016r., godz. 11

Młoda Husaria i Ułani – Gryfici Szczecin 24.09.2016r., godz. 13

Młoda Husaria i Ułani – Stal Gorzów 24.09.2016r., godz. 15

Udostępnij