Tegoroczny finał Speedway Ekstraligi cieszył się ogromną popularnością w środkach masowego przekazu. O zwycięstwie Stali pisały zarówno gazety, jak i portale internetowe, ale informacja o złocie dla żółto-niebieskich pojawiła się także w telewizji i radiu. Sprawdźmy co media napisały o ostatnim i najważniejszym meczu tego sezonu.

 

Gazeta Lubuska oraz Tygodnik Żużlowy sukcesowi Stali poświęciły miejsce na swoich pierwszych stronach. Lubuski dziennik zamieścił tytuł „Stal biła się o złoto!” ze zdjęciem młodych fanów, natomiast Tygodnik Żużlowy tytuł „Złota Stal” opatrzył fotografią drużyny celebrującej zdobycie najcenniejszych medali na podium. Gazeta Lubuska w środku zamieściła również fotorelację z niedzielnego meczu, a w Przeglądzie Sportowym mogliśmy znaleźć dwustronnicowy artykuł pod tytułem „Stal zamieniona w najszczersze złoto”.

 

Dużo o złocie Stalowców mogliśmy przeczytać również w internecie. Krzysztof Wesoły z portalu SportoweFakty.pl napisał: „Gorzowianie z kolei wracają z ogromnego dołka, jaki zanotowali w poprzednim sezonie właśnie tuż po zdobyciu ósmego tytułu DMP. I to wracają w świetnym stylu, powiększając liczbę złotych medali do dziewięciu. Mecz finałowy jest idealnym odwzorowaniem tego, jak wyglądał rok 2016 w wykonaniu zawodników trenera Chomskiego. Solidne występy seniorów, którzy uzupełniali siebie nawzajem, a prowadzeni byli przez rewelacyjnego juniora, Bartosza Zmarzlika, najlepszego żużlowca PGE Ekstraligi. Nic dodać, nic ująć.”

 

Karolina Swora z portalu www.zuzelend.com w tekście „Stal Gorzów wraca na szczyt” napisała: „W niedzielę odbył się rewanżowy mecz między Get Well Toruń a Stalą Gorzów, który rozstrzygnął o tym, który kto zostanie Drużynowym Mistrzem Polski 2016. Została nim Stal Gorzów. Dwumecz zakończył się wynikiem 92-88.”

 

Z kolei Dorota Waldmann z portalu Speedway.Info.pl w swojej relacji zaznaczyła: „W niedzielny wieczór na stadionie im. Edwarda Jancarza ekipa gorzowskiej Stali sięgnęła po dziewiąte w historii złoto DMP. Po rocznej przerwie Gorzów ponownie jest polską stolicą speedway’a.”

 

O finale Drużynowych Mistrzostw Polski 2016 pisał również portal eSpeedway.pl. Z kolei na stronie www.eurosport.onet.pl pojawił się zapis 14 biegu zawodów, który przypieczętował złoto dla gorzowskiej ekipy z podpisem „Zmarzlik wygrywa, Stal cieszy się z tytułu mistrza Polski”.

 

Dużo miejsca finałowemu spotkaniu na swojej antenie, ale również portalach internetowych, poświęciły Radio Gorzów i Radio Zachód.

 

Informacje o niedzielnym meczu znalazły się również w sportowych serwisach największych polskich stacji telewizyjnych.

 

Udostępnij