W ostatnim czasie wieloletni kapitan gorzowskiego zespołu pełnił rolę szkoleniowca młodzieży, ale wciąż był też z drużyną podczas spotkań PGE Ekstraligi. Teraz już na dobre będzie stanowić trenerski duet ze Stanisławem Chomskim. Piotr Paluch przez 21 lat jeździł dla Stali i swoją ofiarnością oraz wiernością żółto-niebieskim barwom zdobył ogromny szacunek u kibiców, którzy we wspaniały sposób podziękowali mu podczas pożegnalnego turnieju w 2010 roku. W sezonach 2008-2009 był jeszcze wypożyczony do Startu Gniezno.

 

Piotr Paluch jest związany ze Stalą Gorzów jako trener umową na czas nieograniczony. W klubie pełnił różne funkcje. Był pierwszym trenerem, w zeszłym roku szkolił młodzież, a w najbliższym sezonie zostanie mu powierzona funkcja drugiego trenera – wyjaśnił Ireneusz Maciej Zmora.

 

Prezes klubu także szerzej objaśnił, dlaczego podjęto taką decyzję. Na razie nie wiadomo, jak Piotr Paluch i Stanisław Chomski podzielą się zadaniami. – W związku z zakończeniem wieku juniora przez Bartosza Zmarzlika i Adriana Cyfera postanowiliśmy zmienić schemat organizacyjny w pionie sportowym. Od tej pory zawodnicy, których szkolił Piotr, wchodzą w skład pierwszej drużyny i będą jej integralną częścią. Na trenera Chomskiego spada odpowiedzialność za dalszy ich rozwój i wprowadzenie do pierwszego składu, w czym pomagać ma Piotr Paluch. Wymaga to ponownego ustalenia zakresu obowiązków trenerów, zatwierdzonego przez zarząd. Przypomnę, że trenerzy odpowiadają nie tylko za szkolenie juniorów, którzy będą walczyć w przyszłym sezonie o miejsce w pierwszym składzie Stali, ale również za przygotowanie adeptów do egzaminu na licencję Ż”. Odpowiadają także za ogólnorozwojowe przygotowanie zawodników do sezonu. Mają też nadzór nad pracą dwóch mechaników klubowych oraz osób odpowiedzialnych za przygotowanie toru – powiedział sternik Stali Gorzów.

 

Ta funkcja została mi zaproponowana przez prezesa. Cieszę się, że nadal będę z ukochanym klubem i drużyną, ponieważ sercem jestem związany ze Stalą i kibicami. Stanisław Chomski jest pierwszym trenerem, a ja będę mu pomagał tak, aby kibice byli dumni z naszej Staleczki. Cały czas na oku będę miał młodzież, która była przeze mnie szkolona i wchodzi teraz do pierwszego składu. Jest jeszcze trzech adeptów w szkółce, więc będzie dużo pracy, a w przyszłym sezonie będzie jeszcze nabór – mówił z kolei sam zainteresowany, Piotr Paluch.

Udostępnij