Barwy żółto-niebieskie w 2017 roku będą reprezentować: Przemysław Pawlicki i Martin Vaculik.

 

Martin Vaculik to urodzony w 1990 roku w Żarnowicy żużlowiec, który zadebiutował w polskiej lidze w wieku 16 lat w KSM-ie Krosno. Był jednym z liderów swojej drużyny, uzyskując średnią biegopunktową na poziomie 2,26 (2007). Posiadacz polskiej licencji żużlowej, drużynowy mistrz Czech (2006), wicemistrz Czech Juniorów (2007), indywidualny mistrz Czech (2007), srebrny medalista MMPPK (2008), 5. junior globu (2010). Wieloletni lider Unii Tarnów, z którą w 2012 roku sięgnął po złoto Drużynowych Mistrzostw Polski. W 2012 roku, startując za kontuzjowanego Jarosława Hampela, zdobył swoje pierwsze złoto w turnieju Grand Prix w Gorzowie i zanotował kolejne 5 dobrych występów w następnych turniejach. W 2013 roku został pełnoprawnym zawodnikiem cyklu o mistrzostwo świata, w którym jednak nie zdołał się utrzymać, ostatecznie zajmując 14. miejsce. Indywidualny Mistrz Europy z tego samego roku. Brązowy medalista DMP z 2014 roku, a rok i dwa później zdobywca srebra tych samych rozgrywek.

 

Do Gorzowa przychodzi z Torunia, z którym Stal w tym roku walczyła o mistrzostwo Polski. – Chciałbym jeszcze raz pogratulować drużynie Stali Gorzów złotego medalu Drużynowych Mistrzostw Polski, bo przez cały sezon jechała bardzo, bardzo dobrze, wygrywała praktycznie wszystko i należało jej się zdobycie tego tytułu – powiedział na wstępnie nowy zawodnik żółto-niebieskich.

 

Słowak bardzo cieszy się z możliwości reprezentowania Stali w nadchodzącym sezonie i chce być jednym z najmocniejszych punktów drużyny. – Od sezonu 2017 będę reprezentować barwy Stali Gorzów, z czego bardzo się cieszę, bo jest to klub w pełni profesjonalny, który zawsze chce osiągać jak najlepsze wyniki. Takie podejście mnie interesuje i łączy mnie z tym klubem, bo w tym, co robię zawsze chcę się rozwijać i być najlepszym, jak tylko mogę – powiedział. – Bardzo się cieszę z możliwości reprezentowania i współpracy z tak wspaniałym klubem. Mam nadzieję, że będę mocnym punktem drużyny i zrobię wszystko, żeby tak było – dodał Vaculik.

 

„Vacul” zdaje sobie sprawę z tego, że nadchodzący sezon będzie dla niego dużym wyzwaniem. Powrót do cyklu Grand Prix oraz zmiana drużyny w polskiej lidze to jedne z wyzwań, które go czekają. – Tak, to sporo wyzwań, ale dam z siebie wszystko i mam nadzieję, że ten sezon będzie bardzo, bardzo dobry – zakończył nowy nabytek Stali.

 

Przypominamy, że wcześniej kontrakty przedłużyli Krzysztof Kasprzak, Bartosz Zmarzlik oraz Niels Kristian Iversen. Tym samym skład serniorski na sezon 2017 prezentuje się następująco: Bartosz Zmarzlik, Krzysztof Kasprzak, Martin Vaculik, Przemysław Pawlicki,Niels Kristian Iversen, Thomas H. Jonasson (oczekujący).

 

Udostępnij