Akcje świąteczne już od kilku lat w wykonaniu Stali nie mogą dziwić. Żółto-niebiescy chętnie angażują się w takie imprezy i przygotowują mnóstwo prezentów by dzieci w gorzowskich przedszkolach w mikołajki chodziły uśmiechnięte. W tym roku przedstawiciele dwóch sekcji Stali – żużlowej i piłki ręcznej – odwiedzili 4 gorzowskie przedszkola i 2 domy dziecka. Dzieci w Przedszkolu nr 6, którego Stal jest ścisłym współpracownikiem, Przedszkola nr 16, Przedszkola nr 2, Przedszkola nr 10, Domu Dziecka oraz Rodzinnego Domu Dziecka otrzymały ponad 200 specjalnie przygotowanych paczek świątecznych.

 

W akcji udział brali Mikołaj – Cezary Marciniak oraz żółto-niebieskie elfy Mikołaja – trener Stanisław Chomski, Piotr Paluch, Bartosz Zmarzlik, Staluś, Oskar Serpina, Alan Szczotka i Krzysztof Orzeł. – Wszyscy byliśmy dzisiaj grzeczni i to przeszło na małych przedszkolaków. My, szczypiorniści wraz z żużlowcami przeprowadzamy wspaniałą akcję, która myślę, że jest miłą niespodzianką dla dzieciaków – podkreślił kapitan sekcji piłki ręcznej, Oskar Serpina. – Dla każdego dziecka przygotowaliśmy wielką paczkę prezentów, w której znajdą między innymi gadżety Stali oraz coś słodkiego. Pojawiły się też szaliki, które od razu po świętach można wykorzystać kibicując nam w hali oraz po starcie sezonu żużlowego w marcu – podkreślił. – To ważne by w takie dni wychodzić z różnymi inicjatywami do dzieci z Gorzowa i pokazywać, że Stal jest czymś więcej niż tylko klubem sportowym. Takie akcje przeprowadzaliśmy również w innych klubach, co zawsze było ogromną przyjemnością, bo mogliśmy zobaczyć uśmiechnięte twarze dzieci. Przy okazji możemy fajnie promować sport wśród małych dzieci oraz nasz klub – dodał.

 

Dzieci bardzo ucieszyły się z wizyty świętego Mikołaja i jego towarzyszy oraz z paczek, które otrzymały. Przywitały i podziękowały Mikołajowi wieloma wierszykami i piosenkami. Stal po raz kolejny nie zawiodła gorzowian i już planuje kolejne akcje!

Udostępnij