Siatkarze obu ekip przystąpili do rywalizacji w pełnym skupieniu i koncentracji. W pierwszych akcjach spotkania drużyna SM Górczyn popełniała wiele błędów, posyłając piłki daleko w aut ponad blokiem Stalowców, w efekcie na tablicy wyników było już 4:1. Dwa asy serwisowe Adama Borka i kapitalne ataki Michała Wianeckiego spowodowały, że ekipa Stal Bowling City Gorzów powiększyła przewagę do sześciu punktów. Dominacja żółto-niebieskich nie podlegała dyskusji i nadal prowadzili – po bloku Błoch/Chmielewski było 9:3. Przeciwnicy podrażnieni niepowodzeniem w meczu odrobili część strat przy skutecznej zagrywce (15:13), lecz to nie wystarczyło, aby wystraszyć żółto-niebieskich. Fenomenalny blok Adama Chmielewskiego na 24:15 dał Stalowcom piłki setowe, a formalności potężnym asem serwisowym dopełnił Michał Wianecki.

Drugą partię zdecydowanie lepiej rozpoczęła drużyna SM Górczyn (0:2). W szeregach Stalowców kolejny raz znakomicie w polu zagrywki spisywał się Michał Wianecki, który raz po raz posyłał asy serwisowe, dlatego też żółto-niebiescy nie tylko zdołali odrobić straty do rywala, ale także wyjść na minimalne prowadzenie (9:6). Przez długi czas utrzymywał  się taki stan rywalizacji (19:16). Niestety, pod koniec seta drużyna przeciwna doprowadziła do remisu przy dobrej obronie i udanej kontrze (22:22). Tylko na chwilę, bowiem niewiele czasu potrzebowała ekipa Stal Bowling City Gorzów, aby powiększyć przewagę w rywalizacji na 2:0. Maciejowi Błochowi przypadł w udziale ostatni punkt w tym secie, który zdobył udaną kontrą w ataku.

Od skutecznego ataku ekipy SM Górczyn rozpoczął się set trzeci. Stalowcy nie poddawali się bez walki, choć wyrównanie wyniku nie przyszło im łatwo (10:13). Dopiero zablokowanie przeciwnika przez Wojciecha Mazura pozwoliło cieszyć się z jednopunktowego prowadzenia 18:17. Doszło do gry na przewagi, w niej znakomicie atakowali Maciej Błoch oraz Adam Chmielewski. Po świetnych zagraniach tych siatkarzy drużyna Stal Bowling City Gorzów miała piłkę meczową (24:22). Trzecia partia spotkania ostatecznie zakończyła się wynikiem 25:22, a w całym meczu 3:0 dla żółto-niebieskich.

Stal Bowling City Gorzów – SM Górczyn 3:0

(25:15, 25:23, 25:22)