Karnet to duży wydatek, ale czy aby na pewno?

Karnety na mecze żużlowej sekcji Stali Gorzów sprzedawane są od połowy grudnia do pierwszych meczów ligowych w kwietniu, tym samym kibic ma czas, żeby przemyśleć zakup i dokonać go we właściwym dla siebie momencie. Średni koszt karnetu w roku 2017 na trybunę niską to zaledwie 224 zł, zaś na trybunę wysoką to 245 zł. Średni koszt zakupu biletów na poszczególne mecze Stali w rundzie zasadniczej to 252 zł za bilety na trybunie niskiej (średni koszt pojedynczej wejściówki to 36 zł) oraz 263 zł na trybunie wysokiej (średni koszt pojedynczej wejściówki to 38 zł). Do tego karnet to gwarancja swojego ulubionego miejsca na stadionie oraz wielu atrakcyjnych promocji przy zakupie biletów na inne imprezy organizowane przez Stal Gorzów na Stadionie im. Edwarda Jancarza – jak na przykład bilet na Grand Prix czy Memoriał naszej gorzowskiej legendy czarnego sportu. Dodatkowo nabywca karnetu nie musi przed każdym meczem stać w kolejkach przy kasach i sklepie klubowym, a zamiast tracić w nich czas, może spożytkować go na przykład biorąc udział w wielu konkursach, dedykowanych przez Stal dla swoich wiernych fanów.

 

Co jeśli nie będzie mnie na wszystkich meczach w rundzie zasadniczej?

Karnet jest oznaczony imieniem i nazwiskiem nabywcy, jednak na stronie klubu – www.stalgorzow.pl można pobrać odpowiedni druk i wypełnić go przed konkretnym spotkaniem, przepisując jednorazowo karnet na inną osobę. Tym samym przekazując karnet bratu, siostrze, tacie, mamie, kuzynowi czy znajomemu zachęcasz nową osobę do przyjścia na stadion i wspierania żółto-niebieskich. Kto wie, może zachęcisz kolejną osobę do sportu żużlowego i zarazisz ją miłością do Stali?

 

Co to za korzyści z kupna karnetu? Czy mogę to przeliczyć na złotówki?

Choćby finansowe. Poza oczywistym faktem mniejszej ceny za wejściówkę całoroczną, w porównaniu z wejściówkami jednorazowymi, Stal docenia swoich wiernych kibiców innymi promocjami. Średnia cena biletu na Grand Prix w Gorzowie w  sprzedaży otwartej, to 108 zł za trybunę niską i 133 zł za trybunę wysoką, natomiast posiadacz karnetu – bez różnicy, czy decyduje się na zakup biletu w przedsprzedaży czy w sprzedaży otwartej, za wejściówkę na gorzowską rundę Grand Prix zapłaci zaledwie 70 zł bez różnicy, na której trybunie chce obejrzeć zawody. Dodatkowo kolejną promocją są wejściówki na Memoriał Edwarda Jancarza – średnia cena za wejściówkę na to spotkanie, zrzeszające wielu światowych oraz krajowych zawodników (Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek, Martin Vaculik, Peter Kildemand i inni), to 22,50 zł. Posiadacz karnetu zapłaci za wejściówkę zaledwie 15 zł. Podobna sytuacja ma miejsce z finałem Indywidualnych Mistrzostw Polski, który w Gorzowie odbywał się w sezonie 2015 i odbędzie się w nadchodzącym. Ceny wejściówek były to średnio 27,50 zł, a posiadacz karnetu obejrzał zawody za zaledwie 15 zł. Następna finansowa zaleta karnetu to możliwość obejrzenia wszystkich sparingów i zawodów młodzieżowych bez kupna osobnych wejściówek. W poprzednim sezonie dla przykładu za sparing ze szwedzkim mistrzem kraju, Elit Vetlandą kibic nieposiadający karnetu musiał zapłacić 15 zł. Karnetowicz obejrzał zawody bez zakupu dodatkowych wejściówek. Również prawo pierwokupu biletów na mecze fazy play-off w mniejszych cenach dla kibiców posiadających karnet (na przykład za wejściówkę na mecze półfinałowe kibic nieposiadający karnetu zapłacił około 45 zł, natomiast karnetowicz około 33 zł) to bardzo atrakcyjna propozycja. Jest to również gwarancja, że kibic posiadający wejściówkę na mecze rundy zasadniczej, zakupi bilet (nie zabraknie dla niego miejsca) na decydujące mecze Ekstraligi oraz że obejrzy te emocjonujące spotkania na swoim ulubionym miejscu na stadionie.

Prócz tego warto zauważyć, że wiele konkursów Stali skierowanych jest właśnie do posiadaczy karnetów (choćby akcja „Nagrody za karnety”), gdzie kibic posiadający karnet może wygrać gadżety Stali z podpisami zawodników. W minionym sezonie było to ponad 100 różnych nagród dla karnetowców od wielu różnych firm partnerskich, w tym na przykład Kino Cinema 3D, BowlingCity, Kim Ubezpieczenia i wielu innych. Jedną z nagród była również wejściówka do parku maszyn, gdzie kibice mogli zrobić sobie zdjęcia, zebrać autografy i po prostu porozmawiać z gwiazdami Ekstraligi.

Udostępnij