MKS Kalisz do Gorzowa przyjeżdża sprawdzić się z utalentowanym beniaminkiem i superligowcami. Kaliszanie świetnie zaczęli sezon i dobrze radzą sobie w I lidze w grupie B, a Stal nie miała jeszcze okazji do zmierzenia się z nimi ze względu na oddzielne grupy.  - MKS Kalisz jest pretendentem do awansu. Jest to zespół, który się buduje. Zespół z przyszłością, który ma taki sam cel, jak my, tylko chyba trochę szybciej chcą go zrealizować – powiedział szkoleniowiec gorzowskiej Stali, Dariusz Molski. – Solidna drużyna. Wrócił do nich Bartek Jaszka i oprócz tego, że jest również trenerem, to pomaga także grać. Bartek Jaszka to nazwisko europejskie, z najwyższych salonów. Kupę sezonów w Fuchse Berlin i czołowa postać tego zespołu, a wcześniej czołowa postać klubów polskich, mistrz Polski i można by jeszcze długo wymieniać. Zespół jest z aspiracjami i można się też fajnie „pozderzać” – podkreślił trener żółto-niebieskich.

 

Nazwiska Bartłomieja Jaszki nikomu nie trzeba przedstawiać. Wieloletni rozgrywający Reprezentacji Polski, w której zdobył w sumie prawie 270 bramek i napsuł wiele krwi swoim rywalom, to niekwestionowany lider MKS-u, mimo iż nie rzuca zbyt wielu bramek. – Kalisz to lider I ligi grupy B i na pewno nie został nim bez powodu. Mają świetnego grającego trenera, Bartka Jaszkę, który na boisku wciąż robi bardzo dużo i wyprowadza swoich kolegów na dobre pozycje rzutowe. Trzeba też zwrócić uwagę na Arka Galewskiego, który jest tam najlepszym strzelcem. Ma 58 bramek, a później w klasyfikacji nikogo długo nie ma, więc z pewnością jest to drużyna wyrównana i grająca urozmaiconą piłkę ręczną – powiedział skrzydłowy gorzowskiej Stali, Aleksander Kryszeń.

 

– Myślę, że najtrudniejszym rywalem Stali będzie Chrobry Głogów, jednak nie skreślałbym też MKS-u Kalisz, który pamiętam za czasów swojej gry w Ostrowie. Wiem, że Bartek Jaszka jest tam teraz trenerem, ma tam kilku kolegów, więc to na pewno jest też mocny zespół – podkreślił Mateusz Stupiński.

 

Z Kaliszem Stal zmierzy się w sobotę podczas porannej sesji turnieju.

 

Ceny biletów:

Wejściówki na każdą sesję – czyli dwa mecze turniejowe – w cenach 12 zł normalny i 8 zł ulgowy będzie można zakupić w sklepie klubowym Stali w CH NoVa Park.

 

Mecz Pucharu Polski i tym samym pierwsza sesja turnieju – dla posiadaczy karnetów za okazaniem całosezonowej wejściówki.

 

Stal przygotowała również możliwość zakupu trzech wejściówek za jednym razem w niższej cenie! Bilety na cały turniej w cenach 30 zł normalny i 20 zł ulgowy również można zakupić w sklepie klubowym.

 

Bilety ulgowe przysługują kobietom, emerytom i rencistom, młodzieży szkolnej oraz studentom do 25 roku życia za okazaniem dokumentu uprawniającego do zniżki. Dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny.

 

Udostępnij