Poprzednie spotkanie z AWF-em, które zakończyło się zwycięstwem Stalowców, z pewnością wlało w zawodników pewność siebie i jeszcze większą motywację. Żółto-niebiescy nie popełniali wiele błędów, grali dobrze w przyjęciu i ataku, co poskutkowało ważnym zwycięstwem. – W ostatnim meczu było widać dużo pozytywnych przebłysków, graliśmy dobrze, zwłaszcza w obronie i przyjęciu. Było jednak widać, że brakuje nam siły ognia. Myślę, że stać nas na znacznie więcej, aczkolwiek przy aktualnym stanie zdrowia drużyny, oceniłbym naszą grę jako dobrą – podsumowuje ostatni mecz, Adam Borek.

 

W najbliższy wtorek Stalowcy zmierzą się z drużyną, która jest outsiderem ligi. AWF 2 plasuje się obecnie na ostatniej lokacie w tabeli GALPS. – Niczego nie ujmując AWF-owi 2, jest to drużyna, która znacznie odstaje od reszty stawki, ale jak to w sporcie bywa, z każdym trzeba grać na 100% możliwości, gdyż każdy może sprawić niespodziankę. Dlatego do tego spotkania musimy podejść w pełni skoncentrowani i szybko rozstrzygnąć wynik na naszą korzyść – dodaje jeden z żółto-niebieskich.

 

Problemy kadrowe, z jakimi borykają się Stalowcy, od początku sezonu utrudniają im walkę o obronę zeszłorocznego tytułu mistrza ligi. – Jako obrońcy tytułu czujemy presję cały czas. Stawka w tym sezonie jest bardzo wyrównana. Jedynie drużyna Kozaryn Spedycja wydaje się być mocniejsza od innych, chociaż wyniki dotychczasowych spotkań pokazują, że z każdym można podjąć wyrównaną walkę – podkreśla Borek.

 

Mimo trudności Stalowcy dostrzegają przebłyski formy z ubiegłego sezonu, choć ich dyspozycja nadal pozostawia wiele do życzenia. – Do ustabilizowania naszej gry jeszcze wiele brakuje. Myślę, że nawet w 50% nie jesteśmy jeszcze drużyną z zeszłego roku, ale staramy się najmocniej, jak tylko możemy, aby prezentować taki poziom. Zrobimy wszystko, żeby pewnie awnsować do play-off i nie zawieść kibiców – zaznacza Stalowiec.

 

Czy żółto-niebiescy zdołają powtórzyć wynik z rundy zasadniczej? Kto będzie górą i dopisze do swojego dobytku kolejne punkty? O tym przekonamy się już we wtorek 17.01.2017 r. o godzinie 19:50! Zapraszamy na halę przy ulicy Przemysłowej!

 

Udostępnij