Skąd wziął się pomysł, aby przeprowadzić akurat takiego rodzaju wydarzenie? – Mieszkamy w mieście, które żyje sportem, na ulicach widzimy coraz więcej biegaczy, a samo bieganie to aktywność, w której tkwią ogromne pokłady pozytywnej energii. Chcemy, by Stal Gorzów, tak mocno zakorzeniona w świadomości mieszkańców, miała realny wpływ na wzrost aktywności fizycznej, a tym samym poziomu endorfin w organizmie każdego biegacza czy kibica  – przyznała Żaneta Pawlicka, jedna z pomysłodawczyń biegu.

Impreza ta ma być cykliczna i wyróżniać się tym, iż każdego roku zwiększany będzie dystans. Na początek uczestnicy będą mieli do pokonania siedem kilometrów, a z każdym rokiem przybywać będzie sto metrów. Trasa ma prowadzić przez centrum Gorzowa, choć na szczegóły musimy jeszcze poczekać. Niebagatelną rolę odegra tu jednak Stadion im. Edwarda Jancarza. – W związku z tym, że bieg kierujemy również do kibiców, dla których stadion im. E. Jancarza to miejsce szczególne, tam też planujemy umiejscowić start i metę wydarzenia – kontynuowała pracownica klubu.

Jednym z partnerów akcji jest Przedszkole Integracyjne nr 27 w Gorzowie. Dla najmłodszych przewidziano osobną konkurencję. – Przed biegiem głównym odbędzie się bieg przedszkolaków „Krasnale na start” , który organizujemy wspólnie z sąsiadującym z nami Przedszkolem Integracyjnym nr 27 w Gorzowie. Celem Przedszkola jest zebranie pieniędzy na nowy plac zabaw, a my chcemy pomóc w tym przedsięwzięciu, przekazując 5 złotych z każdego pakietu startowego. Do udziału zapraszamy przedszkolaków ze wszystkich gorzowskich placówek – zdradziła Pawlicka.

Dla wszystkich, którzy wezmą udział w tym wydarzeniu, nie zabraknie upominków. – Sama będąc biegaczem zdaję sobie sprawę jak wielką wartość ma medal otrzymany na mecie oraz koszulka, która im ciekawsza i lepsza gatunkowo, tym częściej i z większą przyjemnością używana. Obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, by każdy biegacz, kibic na mecie poczuł dumę i satysfakcję z osiągniętego celu – zapewniła pani Żaneta.

Pomocą przy organizacji Biegu 70-lecia zajmie się Wierzbicki Running Project, który odpowiada za takie wydarzenia jak Biegowe Grand Prix Gorzowa czy Bieg Tropem Wilczym. – Na co dzień zajmujemy się organizacją imprez sportowych, konsultacji czy akcji charytatywnych, ale też przygotowywaniem planów treningowych dla biegaczy - przedstawił swoją firmę Sebastian Wierzbicki.

Co dokładnie będzie zadaniem tej firmy przy okazji biegu Stali Gorzów? – Będziemy zabezpieczali całe zaplecze logistyczne, włącznie z elektronicznym pomiarem czasu, który wykonuje nam podwykonawca, zajmiemy się produkcją numerów startowych, zdobywaniem wszystkich pozwoleń na prowadzenie biegu czy ustalenie z inżynierem miejskim i policją, gdzie można taki bieg przeprowadzić, aby było to bezpieczne i nie kolidowało z ruchem miejskim. Później również sama organizacja imprezy, czyli rejestracja zawodników, przygotowanie biura zawodów – przekazał Wierzbicki.

Świętujcie z nami 70-lecie Stali Gorzów! Widzimy się 18 marca! Trasę biegu powinniśmy poznać wkrótce.

Opłata startowa biegu na dystansie 7 km: 35 PLN (z czego 5 PLN przeznaczone zostanie na remont placu zabaw przy Miejskim Przedszkolu Integracyjnym nr 27 w Gorzowie Wielkopolskim). Zapisy online na bieg 70-lecia K.S. STAL Gorzów Wielkopolski na www.sport-time.com.pl w zakładce zapisy online”. Uczestnicy obu biegów otrzymają pamiątkowe medale.

Zapisy on-line tutaj – link.

Udostępnij