Dajemy kibicom formę aktywności fizycznej, zintegrowania środowiska fanów w nieco inny sposób. Pomysł wyszedł spontanicznie. Wiemy, że w Gorzowie jest Nadwarciańska Dycha, ale chcieliśmy dodać coś od siebie, swój bieg. Od słowa do słowa pomysł przerodził się w czyn – mówi o biegu z okazji 70-lecia Stali Gorzów marketing manager żółto-niebieskich, Jacek Gumowski.

 

Uczestnicy biegu będą zmagać się z trasą o długości 7 kilometrów. Jej zarys jest już ustalony, ale klub nie chce zdradzać na razie szczegółów, bo wszystko musi zostać jeszcze dograne i ustalone z miastem. Wiadomo jednak, że start i meta znajdą się na Stadionie imienia Edwarda Jancarza.

 

– Kibice pytali dlaczego nie przebiegniemy 70 kilometrów, skoro obchodzimy 70-lecie klubu, ale postanowiliśmy zrobić taki bieg, by każdy mógł pokonać jego długość – tłumaczy Jacek Gumowski.

 

Na bieżąco trwają zapisy uczestników – w tej chwili na liście jest ponad 250 zgłoszeń. Wszelkie szczegóły znajdują się na naszej stronie internetowej, ale na Facebooku został ponadto utworzony specjalny fan page.

 

KS Stal zaprasza wszystkich do udziału w wydarzeniu. Organizatorzy zdradzają, że pakiet startowy ma wiele bonusów i według nich każdy chętny kibic, amator biegania lub zawodowy biegacz będzie miał z udziału w biegu wielką frajdę. Ponadto przewidziano też atrakcyjne nagrody dla zwycięzców.

 

Dodajmy, że swój udział w biegu zapowiedzieli m.in. juniorzy Stali. Do zobaczenia 18 marca!

 

Zapisy na bieg tutaj – link.

 

Udostępnij