Od pewnego czasu Klub Sportowy Stal Gorzów starał się o to, by zostać organizacją pożytku publicznego. Działania te znalazły pozytywny koniec. – Temat ma już ponad rok. Dosyć długo trwa procedura uzyskania statusu organizacji pożytku publicznego. My ją otrzymaliśmy w połowie zeszłego roku – zdradził Ireneusz Maciej Zmora, prezes klubu.

Gorzowscy włodarze wiedzą już, na co przekażą pozyskane w ten sposób środki. – Przed nami sezon 2017. Bartek Zmarzlik i Adrian Cyfer zakończyli wiek juniora i przechodzą do formacji seniorskiej. To powoduje, że w naszym składzie teoretycznie jest duża luka. Czterech młodzieżowców z potencjałem, którzy będą wymagali olbrzymiego nakładu finansowego na swoje szkolenie. Koszt ten szacujemy na około 400-500 tysięcy tylko na ten sezon. Przez pewien czas zabiegaliśmy o to, by Klub Sportowy Stal Gorzów otrzymał status organizacji pożytku publicznego. To się udało. Każdy może w tym momencie pomóc i przekazać 1% swojego podatku na Stal Gorzów. Wszystkie środki zostaną przekazane na szkolenie młodzieży. Każdy, kto ma dochód i podatek do zapłacenia, może w taki sposób wesprzeć tę inicjatywę. Różne były koncepcje, na co ten jeden procent wykorzystać. Ostatecznie zwyciężył pomysł, by przekazać to na szkolenie młodzieży – przyznał sternik Stali.

Swoje wsparcie zapowiedział już honorowy prezes Stali Gorzów, który do tej pory wspierał różne inne organizacje. Podczas specjalnej konferencji przeprosił je zresztą i zapewnił, że jego 1% podatku trafi do gorzowskich juniorów. – Te czasy, kiedy młodzi adepci jeździli za poklepywanie i dobre słowo już dawno minęły. Jak ja byłem prezesem, to przypominam sobie, że trzeba było niemałe pieniądze wydawać. Gorąco proszę o jeden procent na rzecz tych młodych adeptów – zachęcał Władysław Komarnicki, obecnie senator RP.

Również Wy, Drodzy Kibice, możecie wesprzeć Rafała Karczmarza, Kamila Nowackiego, Huberta Czernawskiego i Alana Szczotkę. Aby przekazać 1 % podatku, wystarczy wpisać w zeznaniu rocznym jego kwotę, numer KRS organizacji pożytku publicznego oraz cel szczegółowy. Przelewem środków zajmie się Urząd Skarbowy.

W pozycji INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE trzeba uszczegółowić cel, na jaki chcemy przekazać swój 1%. Tu należy wyraźnie wpisać:
Klub Sportowy Stal Gorzów
Numer KRS: 0000089771
CEL – Wsparcie juniorów gorzowskiej Stali

Kto może przekazać 1% podatku?
Pracownicy – PIT 37,
przedsiębiorcy – PIT 36,
przedsiębiorcy-liniowcy – PIT 36L,
ryczałtowcy – PIT 28,
gracze giełdowi – PIT 38,
osoby, które sprzedały nieruchomość – PIT 39.

 

1% podatku dla juniorów Stali Gorzów

Udostępnij