Atomowy start w mecz miał Cezary Marciniak, który od razu obronił pierwszy rzut gospodarzy a następnie gorzowianie szybko wyszli na prowadzenie za sprawą rzutu Stanisława Gębali. Ponowna doskonała interwencja Marciniaka i wywalczony przez Stal karny, trafienia Gębali, Turkowskiego i Kryszenia, i Stal prowadziła już trzema bramkami. Tak dobry początek mocno zaskoczył gospodarzy, którzy przed meczem głośno mówili o chęci rewanżu za poprzednie cztery porażki ze Stalą. Coraz lepsza dyspozycja gorzowskiego bramkarza, który wyłapywał nawet niektóre sytuacje „sam-na-sam” oraz doskonała dyspozycja Stalowców w ataku, sprawiły, że gorzowianie na przerwę schodzili z dość bezpieczną przewagą pięciu bramek.

 

Drugą połowę doskonale zaczął Bartek Starzyński, który zaskakiwał gospodarzy niespodziewanymi rzutami z biodra i dobrą grą na rozegraniu. Etatowy egzekutor rzutów karnych, Aleksander Kryszeń, który w pierwszej połowie spisywał się doskonale z linii siódmego metra, tym razem nie trafił, jednak złapał piłkę i z poświęceniem dobił. Ucierpiał przy tym, ale na szczęście chwilę później wstał, gotowy do dalszej gry. W obronie dobrze radzili sobie Droździk, Serpina i Bekisz, a kilka asyst zaliczył Gryszka. W 39. minucie Stal wyszła na 10-bramkowe prowadzenie i nie pomagały czasy i zmiany na boisku wprowadzane przez Bartosza Świerada, ani głośne zagrzewanie do boju przez zgromadzonych w hali kibiców. 6 minut później przewaga gości wynosiła już 11 bramek i zdawało się, że Stal za chwilę po prostu dobije gospodarzy. Bramkę zamurował Krzysztof Nowicki, dobrze działał atak, a obrona grała na „gorzowskim poziomie”. Drugi oddech złapali jednak zawodnicy z Wągrowca i stopniowo próbowali odrabiać straty. Sił starczyło na tyle, by zmniejszyć przewagę gości o dwie bramki i utrzymać taką stratę do końca meczu. Ostatecznie gorzowianie wracali do domu z wynikiem 28:37 i doskonałymi humorami.

 

Wyniki:

Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów: 37 (20)

Nowicki, Marciniak – Kryszeń 7 (3/4), Gębala 7, Starzyński 6, Droździk 5, Serpina 3, Bekisz 2, Smolarek Marcin 2, Kłak 1, Stupiński 1, Śramkiewicz 1, Gryszka 1, Turkowski 1, Smolarek Mariusz, Gałat.

Trener: Dariusz Molski

Kierownik: Łukasz Bartnik

Fizjoterapeuta: Patryk Komarnicki

Kartki: Turkowski

Kary: Droździk, Kryszeń, Gałat

Karne: 3/4

 

MKS Nielba Wągrowiec: 28 (15)

Zanto, Napierała – Gregor 8, Gąsiorek 6 (1/1), Skrzypczak 4, Hoffmann Ł. 3, Pietrzkiewicz 3, Świerad 1, Adamski 1, Matłoka 1, Widziński 1, Biniewski, Matyjak, Hoffmann M., Wojtaś, Kociołek

Trener: Bartosz Świerad

Kierownik: Wiktor Kotowski

Fizjoterapeuta: Krzysztof Olszak

Statystyk: Adam Kotowski

Kartki: Widziński, Gregor, Skrzypczak

Kary: Skrzypczak (2), Widziński

Karne: 1/1

 

Sędziowie: Christ Grzegorz – Christ Tomasz (Świdnica)

Widzów: ok. 350 osób

Udostępnij