Stal Gorzów zawsze starała się dbać o wychowanków i pamięć po tych, którzy ścigają się już na niebiańskich torach. Stąd pojawił się wpierw pomysł odciskania dłoni w brązie i dekorowania nimi stadionu im. Edwarda Jancarza, a teraz postawienia drugiego żużlowego pomnika w naszym mieście. – Chcemy przed finałem Indywidualnych Mistrzostw Polski, który planowany jest na 2 lipca, odsłonić pomnik pierwszego Indywidualnego Mistrza Polski ze Stali Gorzów, Edmunda Migosia – powiedział prezes gorzowskiego klubu. Ireneusz Maciej Zmora wie już, gdzie chciałby, żeby pomnik został postawiony: – Planujemy, że stanie on na Zawarciu, tuż przy rondzie przy Spichlerzu, by kibice, idący przez most Staromiejski na stadion, mijali go. Od 18 lutego, czyli od dnia balu Stali Gorzów, rozpoczynamy zbieranie funduszy na to przedsięwzięcie. Przewidujemy, że koszt będzie wynosił około 100 tys. złotych i w tej kwocie chcemy się zmieścić – opowiedział.

 

Pomóc w uzyskaniu określonej kwoty mogą także kibice! Utworzone zostało specjalne konto na które fani żółto-niebieskich mogą wpłacać środki. Przy wpłacie minimum 30zł kibice otrzymają specjalny certyfikat potwierdzający wsparcie projektu oraz znajdą się na specjalnej liście wpłacających, która znajdować będzie się na stronie internetowej Klubu. Przy kwocie minimum 100zł możliwość ukazania zdjęcia kibica z certyfikatem na oficjalnym koncie gorzowskiej Stali na portalu społecznościowym Facebook.

 

Nr konta na który można wpłacać pieniądze na budowę pomnika:
19 1140 1443 0000 2472 4800 1003

Klub Sportowy Stal Gorzów
Kwiatowa 55
66-400 Gorzów Wlkp.

W tytule przelewu prosimy o podanie na jaki cel jest wpłata, czyli budowa pomnika Edmunda Migosia oraz danych jakie mają się znaleźć na liście wpłacających.

Tytułem: „Budowa pomnika – E. Migoś – (Jan Kowalski)

Podanie danych osobowych w tytule przelewu jest jednoznaczne ze zgodą na umieszczenie w/w danych na stronie internetowej Klubu.

Udostępnij