Przemysław Pawlicki to wychowanek Unii Leszno, który na dorosłym” torze ściga się od 2008 roku. Do obecnego kapitana gorzowskiej Stali należy fenomenalny debiut w Ekstralidze, gdy jego łupem padł dwucyfrowy wynik (11 punktów w pięciu startach).

 

Starszy z braci Pawlickich wciąż jest uważany za jednego z najbardziej perspektywicznych i utalentowanych polskich żużlowców. Jego wielkim, sportowym marzeniem jest stały udział w cyklu Grand Prix i zdobycie tytułu Indywidualnego Mistrza Świata. Doborowy skład Memoriału Edwarda Jancarza będzie więc dobrym przetarciem przed tegoroczną walką o SGP i złote medale Drużynowych Mistrzostw Polski.

 

– To poczatek sezonu, chodzi o to, by spróbować motocykle, na których będę się ścigać w Gorzowie. Zobaczymy, czy na tym etapie będę dysponował bardzo szybkimi silnikami, czy wciąż będę szukał optymalnych ustawień – mówi senior Stali Gorzów.

 

Straszy z braci Pawlickich zna dość dobrze postać Edwarda Jancarza i podkreśla, że kwietniowe zawody na stadionie przy ulicy Śląskiej w Gorzowie mają przede wszystkim wymiar symboliczny: – Jedziemy w tych zawodach, by upamiętnić postać Edwarda Jancarza, która w Gorzowie cieszy się wielkim szacunkiem. Chodzi też o dobrą zabawę dla kibiców. Zarówno my, jak i fani, potrzebujemy na początku sezonu takich imprez, by dobrze wstrzelić się w sezon – kończy Przemysław Pawlicki.

 

XIV Memoriał Edwarda Jancarza odbędzie się 9 kwietnia 2017 roku o godzinie 16:30. Dziś rozpoczęła się sprzedaż biletów na to wydarzenie.

 

Udostępnij