Krzysztof Kasprzak to urodzony w 1984 roku w Lesznie zawodnik. Karierę żużlową rozpoczął w 2000 roku, a 5 lat później sięgnął po najwyższy triumf w juniorskiej karierze – złoto Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. W karierze seniorskiej pięciokrotnie wystąpił w Drużynowym Pucharze Świata i czterokrotnie zdobywał z drużyną złoty medal (2007, 2009, 2011, 2013). Jest posiadaczem srebrnych medali DMP z drużynami z Leszna (2009) i Tarnowa (2010).

W swojej karierze miewał przestoje, ale przez cały czas głośno jest o nim na arenie międzynarodowej. W 2012 roku wystartował pierwszy raz w Grand Prix, zajmując drugą lokatę, a w 2013 roku został jego stałym uczestnikiem. Już rok później wygrał swój pierwszy turniej w Bydgoszczy i ostatecznie wywalczył srebro SGP, wygrywając indywidualnie także turnieje w Daugavpils oraz w Toruniu. Ze Stalą wywalczył srebro w (2012) oraz złoto Drużynowych Mistrzostw Polski (2014, 2016). Sięgnął też po tytuł Indywidualnego Mistrza Polski (2014). Teraz jego marzeniem jest powrót do cyklu Grand Prix oraz dobre wyniki w lidze.

 

 - To cały czas będzie początek sezonu, tak naprawdę ostatni mecz przed ligą. Mam nadzieję, że wszyscy dobrze zaczniemy ten sezon, bo wiadomo, jakie wejście, takie zejście – powiedział o memoriale Edwarda Jancarza.

 

Kasprzak sam niewiele pamięta z kariery gorzowskiej legendy, jednak nie ukrywa, że wie, jak ważnym zawodnikiem był Edward Jancarz. – Oglądałem niektóre filmy z udziałem Jancarza i wiem, jak znaną postacią i dobrym zawodnikiem był. Bardzo się cieszę, że mogę jechać dla niego – stwierdził.

 

XIV Memoriał im. Edwarda Jancarza już 9 kwietnia! Wczoraj ruszyła sprzedaż biletów na tę imprezę. Bądźcie z nami i pomóżcie nam upamiętnić gorzowską legendę!

Udostępnij