Gorzowska publiczność zna na wylot cichego i skromnego Duńczyka, który w żółto-niebieskich barwach startuje nieprzerwanie od 2011 roku. Jeden z najbardziej utalentowanych skandynawskich jeźdźców swój największy indywidualny sukces na torze odniósł w 2013 roku, kiedy został drugim wicemistrzem świata na żużlu. Po dobrze przepracowanej zimie, Niels zapowiada powrót do walki o najwyższe cele. Ma mu w tym pomóc m.in. udział w Memoriale Edwarda Jancarza.

 

– Brałem udział w tym turnieju rok temu, to były dobre zawody, mocna stawka, wielu świetnych zawodników przyjechało do Gorzowa. O ile pamiętam, zdobyłem około 10 punktów. Mam nadzieję, że w tym roku pójdzie mi lepiej. Nie będzie to jednak łatwa impreza. Warto też zaznaczyć, że będzie to dla nas okazja, by pojechać na nowym torze we właściwych” zawodach, a nie na treningu. Przyda nam się to przed ligą. Przed Memoriałem Edwarda Jancarza mam zaplanowanych kilka innych startów, więc mam nadzieję, że nie będę już „zardzewiały”, gdy pojawię się w Gorzowie – powiedział naszej redakcji „PUK”.

 

XIV Memoriał im. Edwarda Jancarza już 9 kwietnia! We wtorek ruszyła przedsprzedaż biletów na tę imprezę. Bądźcie z nami i pomóżcie nam upamiętnić gorzowską legendę!

Udostępnij