Bartosz Zmarzlik to urodzony w 1995 roku w Szczecinie żużlowiec. Karierę żużlową zaczynał na torze miniżużlowym, licencję „Ż” zdał w 2010 roku i już wtedy zapowiadał się świetnie, zdobywając z drużyną Stali Gorzów złoto Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. Przez całą swoją karierę juniorską zdobył wiele medali i tytułów na terenie Polski oraz międzynarodowych, z których najważniejszymi były triumf w IMŚJ, zdobycie podium w turnieju cyklu Grand Prix, jako najmłodszy zawodnik w historii, a następnie wygranie takiego turnieju również jako najmłodszy jeździec na świecie. W latach 2016 roku został zdobywcą Drużynowego Pucharu Świata oraz juniorskiej edycji tej imprezy. W rozgrywkach Drużynowych Mistrzostw Polski zdobywał medale: złote (2014, 2016), srebrny (2012) i brązowy (2011). W ubiegłym sezonie był trzecim zawodnikiem świata, wygrywając między innymi z takimi zawodnikami jak Jason Doyle, Chris Holder czy Niels Kristian Iversen. W zeszłorocznej edycji memoriału, Bartek był jednym z „murowanych” kandydatów do wygrania, jednak ostatecznie to Patryk Dudek sięgnął po triumf w tych zawodach.

 

– Turniej w tamtym roku był naprawdę fajny, dobrze zorganizowany, stawka też była całkiem mocna. Myślę, że takie turnieje są naprawdę potrzebne – wspomina Zmarzlik.

 

Gorzowski wychowanek doskonale wie, kim był Edward Jancarz i cieszy się, że będzie mógł upamiętnić miejscową legendę żużla, jadąc w turnieju dla niego. – Wszyscy wiemy, kim on był. W Gorzowie wszyscy go wspominają i każdy by chciał dorównać jemu i jego osiągnięciom, żeby później również nas tak wspominano, jak jego dzisiaj – wyjaśnił Zmarzlik.

 

XIV Memoriał im. Edwarda Jancarza już niedługo. Trwa sprzedaż biletów na to spotkanie!

 

Udostępnij