Miniony sezon dla Betardu Sparty Wrocław zakończył się na czwartym miejscu w ekstraligowej tabeli, awansując do rundy play-off zupełnie przypadkiem. Cały sezon spędzony na torze w Poznaniu, ze względu na przebudowę Stadionu Olimpijskiego, miał być tylko czasem na przeczekanie, a wrocławianie jasno mówili, że nie zależy im na walce o pierwszą czwórkę ligi. Takie deklaracje padały jednak z ust członków zarządu, a inne plany okazał się mieć ówczesny szkoleniowiec Sparty, Piotr Baron. Po blamażu, jakim okazał się półfinałowy mecz ze Stalą Gorzów w Poznaniu, a następnie kolejna przegrana w rewanżu, sprawiły, że wrocławianie pożegnali się z trenerem Baronem, który szczęścia w nadchodzącym sezonie będzie szukał w Unii Leszno. Za niego zaś pojawił się Rafał Dobrucki, aktualny trener młodzieżowej reprezentacji Polski oraz były zawodnik.

 

Nowy trener to jedna z głównych zmian w drużynie ze stolicy dolnośląskiego. Wychowanek leszczyńskiego klubu, który kontuzji nabawił się jeżdżąc w Falubazie Zielona Góra, w którym przez dwa lata był pierwszym trenerem i zdobył mistrzostwo kraju. Teraz swoją współpracę rozpocznie z drużyną z Wrocławia.

 

Kolejną nową twarzą w Sparcie jest Andriej Lebiediew, który dołączył do drużyny w tak zwanym okresie ogórkowym. Czy będzie wzmocnieniem dla drużyny? Z pewnością to nazwisko gwarantuje więcej niż młody Australijczyk, Nick Morris, który pozostał we Wrocławiu po średnio udanym sezonie. Szeregi Betardu Sparty będą wciąż reprezentować Maciej Janowski, Tomasz Jędrzejak, Vaclav Milik, Tai Woffinden i Szymon Woźniak, czyli cały trzon zeszłorocznego zespołu, który mimo przeciwności zdołał awansować do czwórki.

 

Istotnym atutem zespołu jest też niewątpliwy talent i doświadczony jak na swój wiek młodzieżowiec, Maksym Drabik, który w minionym sezonie zaprezentował się doskonale, ale przedwcześnie zakończył starty ze względu na poważną kontuzję. Od kwietnia będzie jednak startował, a w obliczu tak wyrównanych składów najlepszej ligi świata, może stanowić o przewadze wrocławskiej ekipy nad innymi drużynami Ekstraligi.

 

Czy wrocławianie postawią się w tym roku i powalczą o wyższy cel w lidze? Czy mogą zagrozić Stali w obronie tytułu? O tym przekonamy się już za kilka tygodni! Start sezonu zbliża się wielkimi krokami.

 

Kadra:

Seniorzy:

Maciej Janowski (Polska)

Tomasz Jędrzejak (Polska)

Andriej Lebiediew (Łotwa)

Vaclav Milik (Czechy)

Nick Morris (Australia)

Tai Woffinden (Wielka Brytania)

Szymon Woźniak (Polska)

 

Juniorzy:

Oskar Bober

Maksym Drabik

Damian Dróżdż

Przemysław Liszka

 

Przyszli: Andriej Lebiediew, Oskar Bober, Odeszli: Adrian Gała.

Udostępnij