Młodszy z braci Pawlickich wielokrotnie pokazywał się na gorzowskim torze z dobrej strony. Jednym z jego pierwszych osiągnięć był przecież tytuł Młodzieżowego Indywidualnego Mistrza Polski, który wywalczył właśnie w Gorzowie (2011 r.)

23-latek czterokrotnie zostawał Mistrzem Europy Juniorów, w tym raz indywidualnie. Sięgnął również po oba najważniejsze młodzieżowe trofea – w 2014 roku zdobył Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwo Świata Juniorów. W ubiegłym sezonie był stałym uczestnikiem cyklu Grand Prix, raz uplasował się na 3. stopniu podium i ostatecznie zakończył zmagania o tytuł na szóstym miejscu, zapewniając sobie udział w Indywidualnych Mistrzostwach Świata 2017.

9. kwietnia kibice na Stadionie im. Edwarda Jancarza będą mogli oglądać utalentowanego zawodnika Unii Leszno. – Udział w Memoriale na początku sezonu to fantastyczna możliwość pościgania się w okresie przygotowawczym. Oczywiście chciałbym pokazać się z jak najlepszej strony na jednym z moim ulubionych torów.

Piotr Pawlicki przyznaje, że popiera inicjatywę Memoriału. – Dobrze, że co roku są rozgrywane tego typu zawody. Trzeba pamiętać i czcić pamięć legendy czarnego sportu – a Edward Jancarz na pewno wielką legendą jest. Jestem zawsze chętny i gotowy do startu i jest to dla mnie zaszczyt brać udział w Memoriale Edwarda Jancarza. Bardzo dziękuję za zaproszenie – kończy sympatyczny Piter”.