Ekipa AWF-u zdecydowanie mocno rozpoczęła pierwszą partię spotkania, po udanym bloku  i skutecznych atakach wypracowali trzy “oczka” więcej od Stal Bowling City Gorzów (6:3). Kolejne akcje to dominacja przeciwnika Stalowców. Rywal nie tylko nękał drużynę Stali trudną do przyjęcia zagrywką, ale także wykorzystywał swoje szanse w ataku (15:8). Niekorzystny stan rywalizacji dla żółto-niebieskich utrzymywał się bardzo długo. Nie pomogła dobra postawa w ataku Michała Wianeckiego oraz as serwisowy Adama Borka. W decydujących fragmentach gry siatkarze AWF-u grali jak natchnieni. Kończyli swoje pierwsze akcje (21:11), a dobra zagrywka znacznie przybliżyła ich do zwycięstwa w pierwszej partii (24;12). Fatalna postawa w polu serwisowym po stronie Stal Bowling City Gorzów spowodowała, że pierwszy set zakończył się wygraną AWF-u 25:15.

Od pierwszych minut drugiego seta delikatnie przeważała drużyna żółto-niebieskich, która po znakomitych atakach Adama Borka i Michała Wianeckiego miała dwa punkty przewagi nad rywalem (5:3). Przeciwnik nie odpuszczał jednak, a świetna gra w obronie pozwoliła im odrobić straty. Siatkarze AWF-u podbudowani znakomitą skutecznością odważnie wypracowywali coraz większą przewagę. Mimo że Stalowcy starali się walczyć do końca, to jednak bardzo zła postawa w przyjęciu  wpłynęła na losy całego spotkania. Finalnie AWF wygrał to rozdanie z jeszcze lepszym bilansem punktowym niż poprzednie (25:14).

Niesieni fenomenalną końcówką poprzedniej partii siatkarze AWF-u już na początku kolejnej części spotkania kończyli kontrataki (5:0). Następne akcje również padły łupem przeciwnika i na tablicy wyników było 15:5. Stalowcy nie tylko popełniali błędy w zagrywce, ale również kolejny raz w przyjęciu. Żółto-niebiescy długo walczyli ze swoimi słabościami. Dopiero w końcowej fazie seta dwa asy serwisowe Michała Wianeckiego, ale także znakomity blok Chmielewski/Borek pozwoliły odrobić kilka punktów, lecz niestety nie wystarczyło, aby wygrać trzecią odsłonę meczu i w ostateczności całe spotkanie. Skuteczny blok AWF-u rozstrzygnął trzecią partię, która zakończyła się wynikiem 25: 16 dla rywala Stalowców.

AWF – Stal Bowling City Gorzów 3:0

(25:15, 25:14, 25:16)