Gorzowska Stal zmierzy się z drużyną FOGO Unii Leszno. Początek zawodów o godz. 17:00. Goście desygnowali do jazdy bardzo mocny skład, w którym brakuje tylko dobrze znanego w Gorzowie, Nickiego Pedersena. Trener Stanisław Chomski także chce sprawdzić wszystkich swoich zawodników. Nic w tym dziwnego, bo będzie to dopiero pierwszy sparing żółto-niebieskich” przed zbliżającym się sezonem. Do tej pory żużlowcy Stali jedynie trenowali u siebie, a na innych obiektach jeździli podczas rożnego rodzaju imprez. Jedynymi zawodami, gdzie mogli wystąpić jako zespół, było Pożegnanie Magnusa Zetterstroema, czyli „Zorro’s Final Show” w Gdańsku. Tam jednak drużyny miały tylko po czterech zawodników i z gorzowian zabrakło Przemysława Pawlickiego oraz juniorów.

 

Leszczynianie mają za sobą natomiast nieco więcej zespołowego ścigania, bowiem odjechali i wygrali już trzy sparingi, z czego dwa na swoim torze, na który wyjechali najszybciej ze wszystkich drużyn PGE Ekstraligi. Nie każdy jest jednak zdania, że będzie to atutem. Znakomicie radzą sobie Piotr Pawlicki i Janusz Kołodziej. Właściwie trudno znaleźć jakiś wyjątkowo słaby punkt w tej ekipie. Mocni są młodzieżowcy, którzy będą jednymi z najbardziej doświadczonych w tym roku. Emil Sajfutdinow to klasa sama w sobie, a dobrze w Gorzowie zazwyczaj prezentował się Grzegorz Zengota. Drobną niewiadomą pozostaje Peter Kildemand, choć i on nieźle pokazuje się w przedsezonowych testach.

 

Trening punktowany z pewnością będzie dobrą okazją do sprawdzenia własnej dyspozycji, sprzętu oraz toru na Stadionie im. Edwarda Jancarza, choć już wcześniej gorzowscy zawodnicy chwalili sobie nową nawierzchnię. Jak poradzą sobie w walce na punkty? O tym przekonamy się już we wtorek. Wejście na zawody za okazaniem karnetu na sezon 2017, bądź programu zawodów, który będzie dostępny w kasach stadionowych w cenie 15zł.

 

Awizowane składy:

Stal Gorzów

9. Niels Kristian Iversen

10. Przemysław Pawlicki

11. Krzysztof Kasprzak

12. Martin Vaculik

13. Bartosz Zmarzlik

14. Hubert Czerniawski

15. Rafał Karczmarz

 

FOGO Unia Leszno:

1. Emil Sajfutdinow

2. Grzegorz Zengota

3. Piotr Pawlicki

4. Janusz Kołodziej

5. Peter Kildemand

6. Bartosz Smektała

7. Dominik Kubera

Udostępnij