Edward Jancarz to postać nietuzinkowa nie tylko w Gorzowie i Polsce, ale także na świecie. Człowiek, który w żużlu zrobił tak wiele, że nie sposób o tym krótko napisać, legenda czarnego sportu w Gorzowie, zawodnik, trener i człowiek. Karierę żużlową rozpoczął stosunkowo późno, a zakończył po 20 latach startów. Jego przedwczesna śmierć była dla wszystkich szokiem. Od wielu lat w Gorzowie jest sylwetką oznaczającą wzór żużlowy. Jego imieniem nazwano stadion żużlowy oraz ulicę, ma także swój pomnik, a w zeszłym roku powrócono do tradycji rozgrywania memoriałowego turnieju upamiętniającego Edwarda Jancarza.

 

Przed gorzowskimi kibicami kolejna odsłona tej imprezy – XIV Memoriał im. Edwarda Jancarza. Solidna obsada, turniej na tydzień przed startem zmagań ligowych i wielkie emocje – to zapewnił klub. W Gorzowie pojawią się między innymi tacy zawodnicy jak Bartosz Zmarzlik, Martin Vaculik, Jarosław Hampel, Nicki Pedersen, Andreas Jonsson czy zeszłoroczny triumfator, Patryk Dudek. Wszyscy są już na ostatniej prostej w przygotowaniach do ligi i z pewnością nie planują podczas tej imprezy testować silników. – Memoriał to zawody o prestiż. Wielu zawodników dopytuje się o możliwość uczestnictwa w tej imprezie! Na pewno dla mnie, jak i dla samych zawodników, będzie to materiał do analizy, ale każdy w takich zawodach startuje po to, żeby wygrać – zapowiedział szkoleniowiec gorzowskiej Stali, Stanisław Chomski.

 

Teraz poziom uczczenia pamięci o gorzowskiej legendzie zależy od kibiców i ich obecności na trybunach! Już 9 kwietnia o 16.30 zawarczą silniki w hołdzie legendzie, oby przy pełnych trybunach! Do tego możliwość zobaczenia całej drużyny gorzowskiej Stali na tle silnych rywali jest jedyne atutem tego turnieju. Jak podkreślał prezes gorzowskiego klubu, Ireneusz Maciej Zmora, Stal chce by ten turniej cieszył się popularnością i pokazywał, jak ważną postacią dla klubu był ten oto zawodnik – Edward Jancarz.

 

Pierwsza impreza żużlowa po zimie w mocnej obsadzie i gdzie nikt nie będzie skupiał się na testach maszyn. Zapowiada się wyśmienite ściganie! Nie może Was zabraknąć!

 

Ceny biletów:

20zł – karnetowicz

25zł – ulgowy

30zł – normalny

 

Uwaga! Przy zakupie biletu karnetowicza należy okazać karnet. W dniu zawodów w sprzedaży wyłącznie bilety normalne i ulgowe.

 

W sprzedaży Trybuna Niska i Wysoka (z wyjątkiem sektorów na drugim łuku).

Bilety do nabycia w sklepie klubowym w C.H. NoVa Park. 

Dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny (bez rezerwacji miejsca).

Wejście na bilety ulgowe przysługuje wyłącznie młodzieży uczącej się, studentom, do 25 roku życia, kobietom, rencistom i emerytom za okazaniem dokumentu uprawniającego do zniżki.

 

 

Udostępnij