To kolejny dowód na to, że klub, mimo wielu perturbacji, zmierza w dobrym kierunku. Dla mnie podpisanie takiej umowy jest potwierdzeniem tego, że jesteśmy wiarygodni względem naszych partnerów biznesowych. Tym bardziej, że Cash Broker nie jest firmą gorzowską, ale poznańską, która przez lata wspierała Lecha Poznań. Od tego roku zdecydowali się znacząco wspierać drużynę gorzowskiej Stali. To duża radość i satysfakcja. Mam nadzieję, że wspólnie będziemy cieszyć się z sukcesów klubu – powiedział na specjalnej konferencji prasowej prezes Stali Gorzów, Ireneusz Maciej Zmora.

Kontrakt ten to w dużej mierze zasługa Tomasza Michalskiego, który pracuje w dziale sportowym klubu. – Szczególne podziękowania dla pana Tomasza Michalskiego, który w naszym klubie pracuje od niedawna, a już ma spektakularny sukces, bo pozyskanie sponsora tytularnego to jest właśnie efekt jego ciężkiej pracy – dodał prezes.

Cash Broker to istniejąca od 15 lat na rynku firma zajmująca się internetową wymianą walut, czyli po prostu kantor. Główna siedziba znajduje się w Poznaniu, a właścicielem przedsiębiorstwa jest Marek Grzyb. – Życiem trochę rządzą przypadki. Dostaliśmy kilka bardzo ważnych ofert, jeżeli chodzi o kluby sportowe, nie tylko żużlowe, ale z innych dziedzin sportu. Byliśmy związani z Lechem Poznań, ale stwierdziliśmy, że chcemy się rozwijać, z kimś utożsamić. Przejrzeliśmy wszystkie oferty, tradycje klubu, historię i zwróciliśmy szczególną uwagę na kibiców i to, jak bardzo są związani z klubem. W naszym mniemaniu wydaje się, że fani Stali Gorzów związali się nie tylko na dzisiaj, ale na dłużej. To wywołało pozytywne wrażenie, stąd taka decyzja. Jest to klub sprawiający wrażenie domowej i rodzinnej atmosfery – przyznał szef Cash Broker.

Umowa została podpisana na dwa lata, co oznacza, że nazwą Cash Broker Stal Gorzów posługiwać będziemy się w sezonach 2017-2018. – Każdy kontrakt musi mieć określoną datę. Trzeba wyznaczać sobie cele i przy tym wziąć pod uwagę całą strukturę klubu. Nie można przesadzać, że sponsor tytularny jest najważniejszą stroną. Normy czasowe zostały ustalone, cele sportowe postawione, tak samo cele marketingowe z punktu widzenia firmy Cash Broker. Czas i życie pokaże, czy będziemy w Gorzowie dłużej niż dwa lata. Życzylibyśmy sobie tego – zdradził Marek Grzyb. – Ze strony właściciela firmy Cash Broker, pana Marka Grzyba, jest świadomość co do tego, jak powinien być dzisiaj kształtowany wizerunek firmy. Pan Marek wie, że jednoroczne umowy to zbyt krótki czas, żeby marka utkwiła głębiej w świadomości kibiców, nie tylko Stali Gorzów, ale żużla ogółem. Stąd wynegocjowany okres wynosi dwa lata – dodał prezes Zmora.

Firmę Cash Broker mogliśmy zauważyć już podczas XIV Memoriału Edwarda Jancarza. Jak się okazuje, był to specjalny manewr. – Było to jedno z takich założeń, żeby media już zobaczyły, że jest zajawka pomiędzy klubem a firmą Cash Broker i będziemy chcieli coś zrobić w tym roku. Rozmowy trwały blisko półtora miesiąca. Na tym poziomie negocjacje nie są proste i szybkie i w ten sposób chcieliśmy pokazać, że jesteśmy na bardzo dobrej drodze – wyjaśnił Tomasz Michalski.

Udostępnij