W pierwszym tegorocznym teście gorzowska drużyna pokazała wolę walki i siłę godną Drużynowego Mistrza Polski 2016. Przed gorzowianami kolejne wyjazdowe spotkanie, które może potwierdzić dobrą dyspozycję miejscowych zawodników.

 

Poprzedni sezon nie był najlepszy w wykonaniu żużlowców z Grudziądza. Utrzymali się oni jednak w najlepszej lidze świata i w ich składzie nie doszło do gwałtownych zmian. Kolejne rozgrywki rozpoczynają jedynie bez Petera Ljunga, który opuścił drużynę. Dla grudziądzan będzie to inauguracyjne spotkanie w tym roku – ich pierwszy mecz w Zielonej Górze został odwołany ze względu na złe warunki pogodowe.

Grudziądzka drużyna posiada swoje atuty, które z pewnością utrudnią zadanie Stalowcom. Jednym z nich jest dobrze znany gorzowskiej publiczności Tomasz Gollob, który niejednokrotnie pokazał swoje umiejętności na domowym torze. Mistrz Świata z 2010 roku będzie miał jednak wysoko postawioną poprzeczkę. W gorzowskiej Stali zaprezentuje się m.in. Bartosz Zmarzlik, będący najmocniejszym gorzowskim ogniwem, a także Martin Vaculik, który świetnie zaprezentował się w Toruniu. Słowacki zawodnik jest odkryciem pierwszego meczu Stali i kibice pokładają w nim ogromne nadzieje.

Ciekawie zapowiada się również starcie młodzieżowców. W awizowanym składzie grudziądzan znalazł się Mateusz Rujner, a Stal zaprezentuje Rafał Karczmarz, prawdopodobnie w parze z Hubertem Czerniawskim. Junior gospodarzy nie miał jeszcze okazji w tym sezonie na występ ligowy, natomiast młodzi Stalowcy w Toruniu pokazali swój potencjał. Niewątpliwie zmagania juniorskie mogą znacząco wpłynąć na wynik spotkania, co udowodnił chociażby inauguracyjny mecz gorzowskiej Stali.

Niedzielne spotkanie zapowiada się niezwykle emocjonująco. Żółto-niebieskim kibicom pozostaje wspierać zawodników i jak najliczniej stawić się na stadionie przy Hallera 4, by zmotywować Stalowców do walki o kolejne punkty do tabeli rozgrywek.

 

Awizowane składy:

Cash Broker Stal Gorzów

1. Przemysław Pawlicki
2. Niels K. Iversen
3. Krzysztof Kasprzak
4. Martin Vaculik
5. Bartosz Zmarzlik
6. Rafał Karczmarz
7.

MRGARDEN GKM Grudziądz

9. Krystian Pieszczek
10. Tomasz Gollob
11. Rafał Okoniewski
12. Krzysztof Buczkowski
13. Artiom Łaguta
14.
15. Mateusz Rujner

Początek spotkania o godz. 19:00

Udostępnij