W ten weekend kibice z całego żużlowego świata zjadą się do malowniczego miasta położonego na południowym wschodzie Słowenii. Zawodnicy już po raz jedenasty staną pod taśmą w Krško, by ubiegać się o tytuł najlepszego jeźdźca globu.

Ten sezon w Grand Prix zapowiada się dla Stalowców niesamowicie dobrze. Bartosz Zmarzlik już od samego początku sezonu, jest „w gazie”. Po ubiegłorocznym brązowym medalu, który zdobył zresztą jako junior, kibice zaostrzyli apetyty i liczą na jeszcze wyższą pozycję gorzowskiego wychowanka. Biorąc pod uwagę statystyki, tor w Krško nie należy do jego ulubionych – zdobył tam w zeszłym roku jedynie 8 punktów. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że był to pierwszy turniej Zmarzlika jako stałego uczestnika cyklu, więc optymistycznie patrzymy na zawody w sobotę.

Martina Vaculíka również czeka drugi sezon walki o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Jest jednak drobna różnica – Słowak wraca do Grand Prix dopiero po trzech latach! Pojawia się w cyklu ponownie z impetem oraz zdecydowanie zasłużenie. Zajął bowiem drugie miejsce w eliminacjach do cyklu – zaraz po Patryku Dudku. Stalowiec mierzy niezaprzeczalnie wysoko, a jego forma, zaprezentowana na inauguracji w Toruniu, może uświadomić „wyjadaczom”, że wcale nie będzie chłopcem do bicia.

Kolejnym zawodnikiem gorzowskiej Stali, ruszającym na podbój końcowego podium, jest Niels Kristian Iversen. „PUK” chciałby zapewne w tym roku nawiązać do swoich sukcesów z sezonu 2013, kiedy to w końcowym rozrachunku zdobył brązowy medal. Po pierwszych tegorocznych zawodach widać, iż Iversen ma bardzo dobrze przygotowany sprzęt, dzięki czemu jeździ bardzo widowiskowo na dystansie. W Krško bardzo ważny jednak może się okazać dojazd do pierwszego łuku, przez co reprezentant kraju Hamleta będzie miał nieco utrudnione zadanie. W zeszłym roku finiszował na dziesiątej pozycji.   

Żużel, w swojej prostocie, zdążył nas już jednak przekonać o tym jaki jest nieprzewidywalny i rywali lekceważyć nie należy. Na pewno godnym przeciwnikiem będzie Peter Kildemand startujący w sobotę z Dziką Kartą, który dwa lata z rzędu kończył w Krško na podium. Pierwszy bieg wystartuje o godzinie 19:00. Pora szykować się więc na niesamowite emocje!  

 

W tym roku udział w cyklu Grand Prix udział wezmą: 

#45 Greg Hancock

#108 Tai Woffinden

#95 Bartosz Zmarzlik

#23 Chris Holder

#69 Jason Doyle

#777 Piotr Pawlicki

#85 Antonio Lindback

#88 Niels Kristian Iversen

#55 Matej Zagar

#71 Maciej Janowski

#66 Fredrik Lindgren

#12 Nicki Pedersen

#692 Patryk Dudek

#54 Martin Vaculík

#89 Emil Sayfutdinov

Udostępnij