Pogoda nie rozpieszcza żużlowców w tym roku. Dwie prawie w całości przełożone kolejki sprawiają, że głód żużla jest jeszcze większy niż normalnie o tej porze roku, a w najbliższą niedzielę będzie okazja, by w końcu go zaspokoić.

 

W składach awizowanych gorzowski trener zmienił układ par w stosunku do meczu w Toruniu i zdecydował się rozdzielić doskonale spisującą się parę Vaculik-Pawlicki. Skąd taka decyzja trenera? – Jak ta dobrze funkcjonowała, to trzeba wesprzeć tą, która słabiej funkcjonowała. Czyli Iversen-Kasprzak. Nic dwa razy się nie zdarza. A w Toruniu to, co zdobywali Vaculik z Pawlickim, tracili Kasprzak z Iversenem. Tym razem mogłoby tak nie być, więc na mecz z Rybnikiem mamy inny układ w parach. Patrzę na dobro zespołu, a nie tylko na indywidualne możliwości, czy wolę zawodników. Jest to ze zrozumieniem przyjęte w zespole – powiedział Stanisław Chomski.

 

Żółto-niebiescy do tego meczu podchodzą poważnie i chcą zdobyć dwa punkty, bowiem po wygranej w Toruniu, apetyty kibiców i zawodników na zwycięstwa jeszcze wzrosły. – Tak naprawdę przygotowania do tego meczu rozpoczęliśmy jeszcze przed wyjazdem do Grudziądza, gdyż mecz z GKM-em się nie odbył. Ruszyła liga duńska, jest Grand Prix, mamy napięty kalendarz rozgrywek. Zatem pierwsze treningi pod kątem meczu z Rybnikiem odbyły się w sobotę. Trenował wtedy Iversen, w poniedziałek Martin Vaculik, w środę Bartek Zmarzlik i Krzysiek Kasprzak plus młodzież. W czwartek młodzież i Przemek Pawlicki. Etapami próbujemy się przygotować do tego meczu – powiedział szkoleniowiec gorzowskiej Stali.

 

Zawody w niedziele odbędą się przed pierwszą rundą Grand Prix w Krsko, w której wystąpi trójka gorzowskich zawodników – Martin Vaculik, Niels Kristian Iversen i Bartosz Zmarzlik. – Całe napięcie idzie teraz w to, jak przebiegnie pierwsza runda Grand Prix. Każdy z zawodników żywi olbrzymie nadzieje związane z tym występem. Ktoś musi wygrać, ktoś musi przegrać. Myślę jednak, że to nie są zawodnicy niedoświadczeni, oby tylko cało i zdrowo odjechali te zawody, a z resztą sobie poradzą i przyjadą do Gorzowa w dobrej kondycji psychofizycznej.

 

Gorzowianie w meczu trzeciej kolejki PGE Ekstraligi podejmą na własnym stadionie ROW Rybnik, drużynę, która w zeszłym sezonie otarła się o play-offy i nie miała większych problemów z utrzymaniem, jak to zazwyczaj bywa w przypadku beniaminków. – Myślę, że Ameryki chyba nie  odkryję, wskazując Grigorija Łagutę jako lidera drużyny z Rybnika. Wszedł bardzo dobrze w sezon, został tu chyba dobrze zapamiętany przez kibiców, do finału Memoriału Edwarda Jancarza dzielący i rządzący. Dużo można się też spodziewać po młodym Maxie Fricke, a Baliński czy Musielak, mający spokój w głowie i brak zagrożenia wypadnięcia ze składu przy słabszym występie, to duże zagrożenie. Do tego jeszcze para o wiele bardziej doświadczonych juniorów, z Kacprem Woryną na czele. Jest to moim zdaniem zespół gość wyrównany i w jakimś sensie kompletny – wyjaśnił Stanisław Chomski.

 

Czy Stal pojedzie równie dobrze, albo i lepiej niż w Toruniu? Czy zdobędzie kolejne punkty? O tym przekonamy się już niedługo! Przypominamy jednocześnie, że mecz nie jest meczem telewizyjnym, toteż wszystkich zainteresowanych, zapraszamy na stadion w niedzielę o 19.00!

 

ROW Rybnik
1. Fredrik Lindgren
2. Damian Baliński
3. Max Fricke
4. Tobiasz Musielak
5. Grigorij Laguta
6. Kacper Woryna
7. Robert Chmiel

Cash Broker Stal Gorzów
9. Przemysław Pawlicki
10. Niels Kristian Iversen
11. Krzysztof Kasprzak
12. Martin Vaculik
13. Bartosz Zmarzlik
14. Hubert Czerniawski

 

Bilety:

 

Trybuna niska:

I łuk (sektory 11-17)
Bilet normalny – 40zł
Bilet ulgowy – 35zł

Prosta (sektory 6-10)
Bilet normalny – 45zł
Bilet ulgowy – 40zł

II łuk (sektory 1-5)
Bilet normalny – 35zł
Bilet ulgowy – 30zł

Trybuna wysoka:

I łuk (sektory 56-68)
Bilet normalny – 40zł
Bilet ulgowy – 35zł

Prosta (sektory 43-55)
Bilet normalny – 45zł
Bilet ulgowy – 40zł

II łuk (sektory 30-42)
Bilet normalny – 35zł
Bilet ulgowy – 30zł

 

W przypadku odwołania zawodów podstawą do zwrotu za bilet jest posiadanie paragonu potwierdzającego zakup. 

Punkty partnerskie prowadzące sprzedaż biletów Stali Gorzów:
– KLIM Ubezpieczenia – Gorzów Wlkp., ul. Sikorskiego 115 (Dom Usług, parter od strony Parku 111) 
– Styl Ceramika – Kostrzyn, ul. Piastowska 1,
– Styl Ceramika – Sulęcin, ul. Wojska Polskiego 14,
– Kolporter – Szczecin, Al. Wyzwolenia 18.
– Kolporter – Szczecin, ul. Struga 42.
– Kolporter – Stargard, Wojska Polskiego 41/10.
– Kolporter – Gryfino, Flisacza 63.
– Nadaj Paczki – Międzyrzecz, os. Centrum 15.
– Nadaj Paczki – Strzelce Kraj., ul. Chrobrego 1.

 

Wejście na bilety ulgowe przysługuje wyłącznie młodzieży uczącej się, studentom do 25 roku życia, kobietom, rencistom i emerytom za okazaniem dokumentu uprawniającego do zniżki.

Dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny (bez rezerwacji miejsca).

W sprzedaży są również:

– Bilet VIP – 300 zł – upoważnia do wejścia na trybunę główną przed i w trakcie zawodów oraz skorzystania z cateringu jak również upoważnia do wejścia do parku maszyn po zakończonych zawodach – liczba biletów ograniczona.

Udostępnij