Przed Stalą bardzo trudny pojedynek, bowiem do Gorzowa przyjeżdża drużyna przed sezonem stawiana w roli faworytów rozgrywek. Byki z Leszna po nieudanym poprzednim sezonie, są rządni zwycięstw i wysokiej pozycji w tabeli, a żużlowe armaty, jakimi dysponują, obiecują wiele. Liderami tej drużyny z pewnością są Nicki Pedersen, Emil Sajfutdinov, Peter Kildemand, czy tegoroczny nabytek, Janusz Kołodziej. Do tego Piotr Pawlicki i silna para juniorów pod wodzą Bartosza Smektały czy Dominika Kubery – to nie może się nie udać. Jak jednak pokazuje sezon, goście niedzielnego spotkania nie osiągnęli jeszcze optymalnej formy i jadą w kratkę – od pogromu, jakiego dokonali na drużynie z Zielonej Góry, do przegranej na własnym torze z Betardem Spartą Wrocław. – Jest to przecież faworyt rozgrywek. Bardzo trudny rywal i będzie się działo! Trudno powiedzieć, nie ma co wróżyć z fusów, teraz nic nie wymyślimy. Wynik padnie na torze. Wszystko ma na to wpływ – decyzje zawodników, sztabu szkoleniowego, organizacja, pogoda! Przy tym rywalu moim zdaniem zadecyduje dyspozycja dnia – powiedział trener Stali, Stanisław Chomski.

 

Gorzowianie wkroczyli już w sezon w każdej możliwej lidze, zaczęły się również różnego rodzaju eliminacje do zawodów międzynarodowych i uniemożliwiają zebranie całej drużyny na jednym, wspólnym treningu. Jak więc wyglądają przygotowania Stali do najbliższego meczu? – Powtarzam czasami jak katarynka – nic się nie zmieniło. Żużel ma taką specyfikę, że jest sportem, gdzie systematyczność, cykliczność w danych rozgrywkach jest taka, a nie inna, dziś są zawody tu, jutro tam i przygotowania są, można powiedzieć, na raty. W czwartek trenował Przemek (Przemysław Pawlicki – dop. red.), w piątek będzie trenować reszta zespołu, a w sobotę jeszcze Ci, którzy potrzebują dodatkowych jazd. Nie są to sprzyjające warunki, bo Przemek musi trenować w południe, a później od razu jechać do Gorican. Tak to się w tym sezonie odbywa i inaczej nie będzie – wyjaśnił szkoleniowiec Stali.

 

Do zespołu w minionym tygodniu dołączył nowy-stary zawodnik, Linus Sundstroem, który zastąpić ma kontuzjowanego Krzysztofa Kasprzaka. Szwed do Gorzowa przyjedzie w piątek i zostanie na cały weekend, by szlifować swoje umiejętności na stadionie im. Edwarda Jancarza. Czego można spodziewać się po Sundstroemie? – Żebym wiedział, czy Linus będzie w stanie zastąpić Krzyśka, to dawno wziąłbym do składu (śmiech). Mamy skład pięciu topowych seniorów, którzy muszą niwelować różnicę teoretycznie słabszych juniorów. Linus stary, dobry znajomy, wraca w sytuacji, gdzie dotknęło nas nieszczęście. Wypada Krzysztof, ważne ogniwo w składzie, na którego wszyscy liczyli. Na ile on go zastąpi? Chciałbym, żeby pojechał przynajmniej tak, jak do tej pory Krzysztof, z którego też wszyscy nie byli szczególnie zadowoleni – powiedział trener Chomski. Jakich zdobyczy punktowych oczekuje po Linusie? – Tyle, żeby wygrać mecz. Możemy sobie liczyć, marzyć, ale nam wystarczy tyle, żeby mecz wygrać – wyjaśnił.

 

Gorzowianie do meczu podchodzą zmotywowani i planują zwycięstwo. Czy uda się wziąć byka za rogi i pokonać deam-team z Leszna? Przekonamy się już w niedzielę! Start spotkania o 19.00!

Bilety:

Trybuna niska:
I łuk (sektory 11-17)
Bilet normalny – 45zł
Bilet ulgowy – 40zł

Prosta (sektory 6-10)
Bilet normalny – 50zł
Bilet ulgowy – 45zł

II łuk (sektory 1-5)
Bilet normalny – 40zł
Bilet ulgowy – 35zł

Trybuna wysoka:
I łuk (sektory 56-68)
Bilet normalny – 45zł
Bilet ulgowy – 40zł

Prosta (sektory 43-55)
Bilet normalny – 50zł
Bilet ulgowy – 45zł

II łuk (sektory 30-42)
Bilet normalny – 40zł
Bilet ulgowy – 35zł

 

W przypadku odwołania zawodów podstawą do zwrotu za bilet jest posiadanie paragonu potwierdzającego zakup. 

Punkty partnerskie prowadzące sprzedaż biletów Stali Gorzów:
– KLIM Ubezpieczenia – Gorzów Wlkp., ul. Sikorskiego 115 (Dom Usług, parter od strony Parku 111) 
– Optyk – Centrum Dobrego Widzenia – Kostrzyn, ul. Spichrzowa 2 (obok hotelu Bastin)
– Styl Ceramika – Kostrzyn, ul. Piastowska 1,
– Styl Ceramika – Sulęcin, ul. Wojska Polskiego 14,
– Kolporter – Szczecin, Al. Wyzwolenia 18.
– Kolporter – Szczecin, ul. Struga 42.
– Kolporter – Stargard, Wojska Polskiego 41/10.
– Kolporter – Gryfino, Flisacza 63.
– Nadaj Paczki – Międzyrzecz, os. Centrum 15.
– Nadaj Paczki – Strzelce Kraj., ul. Chrobrego 1.

Wejście na bilety ulgowe przysługuje wyłącznie młodzieży uczącej się, studentom do 25 roku życia, kobietom, rencistom i emerytom za okazaniem dokumentu uprawniającego do zniżki.

Dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny (bez rezerwacji miejsca).

W sprzedaży są również:

– Bilet VIP – 300 zł – upoważnia do wejścia na trybunę główną przed i w trakcie zawodów oraz skorzystania z cateringu jak również upoważnia do wejścia do parku maszyn po zakończonych zawodach – liczba biletów ograniczona.

 

 

Udostępnij