Już po raz ósmy odbędzie się turniej cyklu Grand Prix w Daugavpils. Jest to trzecia runda tegorocznych zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata i biorąc pod uwagę wyniki z poprzednich lat, nie jest to ulubiony tor gorzowskich zawodników. Najlepszy wynik uzyskał tam Niels Kristian Iversen, który w genialnym sezonie uwieńczonym brązowym medalem, zdobył 13 punktów. 

Martin Vaculik miał okazję startować na Latvijas Spidveja Centrs tylko raz, w swoim debiutanckim roku w Grand Prix, gdzie wynik 7 „oczek” był niezły, ale niewystarczająco zadowalający. Natomiast Bartosz Zmarzlik zaliczy debiut na łotewskim torze, który towarzyszy zmaganiom o tytuł najlepszego żużlowca globu z przerwami od 2006 roku. Statystyki nie zapowiadają się zbyt obiecująco, ale speedway jest na tyle nieobliczalnym sportem, że być może w sobotę gorzowskim kibicom przed telewizorem serce zabije mocniej.

Na Daugavpils optymistycznie patrzą jednak Polacy. W ostatnich dwóch turniejach na Łotwie, to właśnie oni zajmowali pierwsze miejsce na podium – byli to Krzysztof Kasprzak oraz Maciej Janowski. „Magic” po ostatnich swoich wynikach będzie zacierał ręce na następne zawody. O pechu może mówić Nicki Pedersen, który na pudle w Dyneburgu stawał aż pięć razy! Duńczyk doznał jednak poważnej kontuzji w środowym meczu ligi duńskiej i jego sobotni występ stoi pod dużym znakiem zapytania.

 

Lista startowa: 

#45 Greg Hancock
#108 Tai Woffinden
#95 Bartosz Zmarzlik
#23 Chris Holder
#69 Jason Doyle
#777 Piotr Pawlicki
#85 Antonio Lindbaeck
#88 Niels Kristian Iversen
#55 Matej Zagar
#71 Maciej Janowski
#66 Fredrik Lindgren
#12 Nicki Pedersen
#692 Patryk Dudek
#54 Martin Vaculik
#89 Emil Sajfutdinow

Dzika Karta: Maksims Bogdanovs

Udostępnij