Nie do końca udane derby w Gorzowie nie odbiły się na pozycji Stali w tabeli. Gorzowianie po pięciu spotkaniach z 9 punktami cały czas utrzymują się na pozycji lidera i nie zamierzają szybko oddawać tego miejsca.

 

Przed żółto-niebieskimi wyjazd do Częstochowy, na pojedynek z drużyną, która w tym roku wróciła na salony najlepszej ligi świata. Częstochowianie nie radzą sobie jednak tak, jakby tego oczekiwali i po trzech meczach mają tylko 2 punkty w ligowej tabeli. Czy jadąc na taki mecz trudno utrzymać koncentrację? – To nieważne jakie drużyna ma miejsce w tabeli. Przecież Falubaz też bardzo wysoko przegrał w Lesznie, my na fali, wielu wyrokowało jednostronne widowisko, a było inaczej. W ekstralidze nie ma łatwych ani przypadkowych zespołów. Skład, który został zbudowany w Częstochowie, też nie jest przypadkowy, ponieważ są tam zawodnicy, którzy w ekstralidze się ścigali. Mają też bardziej doświadczonych juniorów od naszej pary. Liczymy się z tym, że punkty ze strony juniorów w Gorzowie mogą się pojawić – i będziemy się cieszyć – lub nie pojawić i wtedy nadrobić będą musieli seniorzy – podkreślił szkoleniowiec Stali, Stanisław Chomski.

 

W Gorzowie cały czas trzeba liczyć się z brakiem Krzysztofa Kasprzaka, który nie jest jeszcze w pełni zdrowia i sił, dlatego też zastępuje go Linus Sundstroem. – Nikt o tym głośno nie mówi i nie chodzi o to, by ktoś się tłumaczył, ale od Krzysztofa więcej mielibyśmy prawo wymagać niż od Linusa. Fajnie, że Linus w jakiś sposób dziurę po Krzyśku załatał, ale skład był inaczej budowany. Wyjeżdżamy na teren trudny – podkreślił trener.

 

Włókniarz Częstochowa przed meczem ze Stalą, w piątkowy wieczór odjedzie jeszcze spotkanie z Get Well Toruń. To sprawia, że częstochowskie lwy będą na świeżo wiedzieć, jakich błędów – jeśli takie się pojawią w meczu z Toruniem – unikać w niedzielę. – To nie jest dla nas komfortowa sytuacja. Jeżeli wynikną jakieś niedociągnięcia, to za dwa dni będą starali się je poprawi. Nie ułatwia nam to sytuacji – wyjaśnił Chomski.

 

Stal w Częstochowie pojedzie o godzinie 20.00. Czy żółto-niebiescy zdołają upolować lwy? Przekonamy się już w niedzielę!

 

Awizowane składy:

 

Cash Broker Stal Gorzów

 1. Niels Kristian Iversen
 2. Linus Sundstroem
 3. Przemysław Pawlicki
 4. Martin Vaculik
 5. Bartosz Zmarzlik
 6. Rafał Karczmarz

 

Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa

 1. Leon Madsen
 2. Sebastian Ułamek
 3. Rune Holta
 4. Andreas Jonsson
 5. Matej Zagar
 6. Oskar Polis

 

Początek spotkania: 20.00 (rez. TV)

Sędzia: Paweł Słupski

Komisarz toru: Tomasz Welc

Udostępnij