Praga jest jednym z kultowych miejsc cyklu Grand Prix. Kibice z całego świata marzą o żużlowym wyjeździe do stolicy Czech, podobnie jak do Cardiff. Nic dziwnego – turniej na praskiej Markecie jest rozgrywany nieprzerwanie od 1997 roku, a zawodnikom rosną apetyty na zwycięstwo z powodu mniemania komentatorów, ekspertów i statystyków.

Wszyscy trzej Stalowcy – Niels Kristian Iversen, Martin Vaculik oraz Bartosz Zmarzlik – mieli już zetknięcie z torem w Pradze. Malowniczy obiekt prawdopodobnie nie kojarzy się najlepiej Słowakowi. „Vacul” wystąpił w Czechach podczas swojego debiutanckiego, niezbyt udanego sezonu i zdobył 6. punktów, co w porównaniu do reszty jego wyników z owego roku, było rezultatem całkiem niezłym. Bartosz Zmarzlik rok temu w Pradze zaliczył znakomite zawody, w których w półfinale zabrakło szczęścia. Gorzowianin radził sobie jednak na czeskiej Markecie znakomicie i w sobotę będzie walczył o najwyższe cele w odwecie za zeszłoroczny 22 bieg.

Największe szanse ma jednak najbardziej doświadczony z całej tej trójki – Niels Kristian Iversen. „Puk” startował niejednokrotnie na ów torze jako stały uczestnik cyklu nieprzerwanie od 2013 roku. Konsekwentne zdobywane doświadczenie oraz zbieranie punktów przez Duńczyka sprawia, że jest mocnym kandydatem do podium. Wydawać by się mogło, że wszyscy fani gorzowskiej Stali w sobotę trochę mocniej uwierzą w żużlowe porzekadła i z nadzieją będą oczekiwać duńskiego hymnu!

Lista startowa:

#45 Greg Hancock

#108 Tai Woffinden

#95 Bartosz Zmarzlik

#23 Chris Holder

#69 Jason Doyle

#777 Piotr Pawlicki

#85 Antonio Lindbaeck

#88 Niels Kristian Iversen

#55 Matej Zagar

#71 Maciej Janowski

#66 Fredrik Lindgren

#692 Patryk Dudek

#54 Martin Vaculik

#89 Emil Sajfutdinow

#25 Peter Kildemand

Dzika Karta: Vaclav Milik

Udostępnij