Sezon żużlowy trwa w pełni, a to zaś powoduje, że gorzowscy – jak i inni – zawodnicy mają mnóstwo zawodów na całym żużlowym świecie. To zaś uniemożliwia spotkanie się drużynowo na stadionie im. Edwarda Jancarza i trening przed kolejnymi meczami ligowymi. – Plany startowe są bardzo bogate. Przede wszystkim kalendarz determinuje czeska runda Grand Prix. Tak się ułożyło, że po każdym turnieju w początkowej fazie sezonu mamy u nas dzień później mecz ligowy. Przed tym meczem nawet w większości, a nie cały, zespół trudno zebrać przed tym meczem. Wszyscy obrali teraz kierunek na Pragę – powiedział szkoleniowiec gorzowskiego zespołu, Stanisław Chomski.

 

Gorzowianie są jednak w uprzywilejowanej pozycji na wstępie rundy rewanżowej, bowiem pierwszy mecz z ekipą Aniołów wygrali w Toruniu i teraz łatwiej będzie zgarnąć pełną pulę punktową, nawet mimo braku treningów na gorzowskim owalu. Czy torunianie mają jakiekolwiek argumenty ku temu, by pokonać Stal na jej terenie? – Sport ma to co siebie, że nie wszyscy są w optymalnej dyspozycji, zwłaszcza jeśli chodzi o żużel. Ci, którzy na początku sezonu mieli „dół”, wielcy, uznani, jak Hancock czy Holder, coraz bardziej łapią właściwy rytm, są filarami tego zespołu. Myślę, że to nie będzie „spacerek” – podkreślił szkoleniowiec Stali.

 

Pierwszy raz od kilku kolejek Stal odjedzie mecz o godzinie 16.30, co może być powodem problemów z przygotowaniem toru. Gorzowianie podczas wysokich temperatur nie mieli jeszcze okazji odjechać żadnego meczu ligowego wcześniej niż o godzinie 19.00, co może powodować zaskoczenie zachowaniem nowej gorzowskiej nawierzchni oraz problemy z dopasowaniem. – Godziny mamy takie, jakie z góry narzucają nam organy zarządzające, a przede wszystkim telewizja. Nie mamy nic do gadania. Bardziej można to rozpatrywać w kategoriach kibica, bo ta godzina może być wygodniejsza dla kibiców, zwłaszcza jeśli chodzi o powrót do domu. My ze swojej strony musimy się dopasowywać do każdych warunków na tyle, na ile będziemy potrafili – wyjaśnił trener Chomski.

 

Stal przedsięwzięła wiele akcji marketingowych, by trybuny na „Jancarzu” ponownie zapełniły się po brzegi. W jednej z tych akcji uczestniczył też trener Stali. – Byłem w wielu klubach, ale gorzowski klub wiedzie prym jeśli chodzi o innowacyjność i zaskakiwanie pozytywnie kibiców akcjami marketingowymi. To zaś chyba przekłada się na to, że frekwencja na stadionie jest coraz lepsza i oby cały czas tak było – powiedział.

 

Start spotkania z Toruniem już w niedzielę o godzinie 16.30! Wspomóżcie Stal w dążeniu do kolejnego zwycięstwa w PGE Ekstralidze!

 

Składy awizowane:

 

Get Well Toruń

 1. Chris Holder
 2. Michael Jepsen Jensen
 3. Greg Hancock
 4. Paweł Przedpełski
 5. Adrian Miedziński
 6. Daniel Kaczmarek

 

Cash Broker Stal Gorzów

 1. Niels Kristian Iversen
 2. Linus Sundstroem
 3. Przemysław Pawlicki
 4. Matrin Vaculik
 5. Bartosz Zmarzlik
 6. Alan Szczotka

 

 

Bilety:

Trybuna niska:
I łuk (sektory 11-17)
Bilet normalny – 40zł
Bilet ulgowy – 35zł

Prosta (sektory 6-10)
Bilet normalny – 47zł
Bilet ulgowy – 43zł

II łuk (sektory 1-5)
Bilet normalny – 35zł
Bilet ulgowy – 25zł

Trybuna wysoka:
I łuk (sektory 56-68)
Bilet normalny – 42zł
Bilet ulgowy – 38zł

Prosta (sektory 43-55)
Bilet normalny – 47zł
Bilet ulgowy – 43zł

II łuk (sektory 30-42)
Bilet normalny – 40zł
Bilet ulgowy – 35zł

W przypadku odwołania zawodów podstawą do zwrotu za bilet jest posiadanie paragonu potwierdzającego zakup. 

Punkty partnerskie prowadzące sprzedaż biletów Stali Gorzów:
– KLIM Ubezpieczenia – Gorzów Wlkp., ul. Sikorskiego 115 (Dom Usług, parter od strony Parku 111) 
– Optyk – Centrum Dobrego Widzenia – Kostrzyn, ul. Spichrzowa 2 (obok hotelu Bastin)
– Styl Ceramika – Kostrzyn, ul. Piastowska 1,
– Styl Ceramika – Sulęcin, ul. Wojska Polskiego 14,
– Kolporter – Szczecin, Al. Wyzwolenia 18.
– Kolporter – Szczecin, ul. Struga 42.
– Kolporter – Stargard, Wojska Polskiego 41/10.
– Kolporter – Gryfino, Flisacza 63.
– Nadaj Paczki – Międzyrzecz, os. Centrum 15.
– Nadaj Paczki – Strzelce Kraj., ul. Chrobrego 1.

Wejście na bilety ulgowe przysługuje wyłącznie młodzieży uczącej się, studentom do 25 roku życia, kobietom, rencistom i emerytom za okazaniem dokumentu uprawniającego do zniżki.

Dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny (bez rezerwacji miejsca).

W sprzedaży są również:

– Bilet VIP – 300 zł – upoważnia do wejścia na trybunę główną przed i w trakcie zawodów oraz skorzystania z cateringu jak również upoważnia do wejścia do parku maszyn po zakończonych zawodach – liczba biletów ograniczona.

Udostępnij