Tobiasz Musielak

Przynależność klubowa: ROW Rybnik

 

„Tofeek” urodził się 18 sierpnia 1993 roku w Kościanie. Licencję żużlową otrzymał w 2009 roku i od tego czasu reprezentował macierzysty klub Unię Leszno. W 2012 roku został wicemistrzem świata juniorów. Po przejściu do ROW-u Rybnik, Musielak prezentuje coraz lepszą formę. Do tej pory dwukrotnie występował na finałach MIMP na gorzowskim torze i dwukrotnie zajmował miejsce tuż za podium. Jak będzie tym razem? Przypomnijmy, że Musielak awansował do finału IMP podczas półfinałowego starcia w Ostrowie Wielkopolskim.

Dla każdego z zawodników bycie mistrzem Polski to coś bardzo wyjątkowego. Co na ten temat sądzi reprezentant ROW-u Rybnik? – Wielu zawodników czeka na medal IMP ciągle i ja w tym gronie się znajduję. Start w IMP to dla mnie ciekawa lekcja. 16 najlepszych żużlowców w Polsce,  pod taśmą każdy chce wygrywać, ja także będę chciał zdobywać same trójki – podkreśla.

„Tofeeka” spytaliśmy także o cele na nadchodzący finał IMP: – Dwa razy w Gorzowie jeździłem finały MIMP i dwa razy byłem czwarty. W seniorskiej stawce taki wynik biorę w ciemno i nie ukrywam, że byłbym z tego zadowolony – twierdzi wychowanek leszczyńskiej Unii.

Na koniec Tobiasz zaprosił kibiców na finał w Gorzowie: – Zapraszam bardzo gorąco! W końcu finał odbywa się w gorącym miesiącu, dlatego nie może być inaczej! Do zobaczenia!

 

 

zdjęcie za: Musielak Racing – Tobiasz Musielak

Udostępnij