Trzech zawodników Stali z zeszłego sezonu zdecydowało się na podpisanie kolejnych kontraktów w mieście nad Wartą. Na gorzowskich parkietach ponownie oglądać będziemy dwóch podstawowych rozgrywających – Bartosza Starzyńskiego i Mariusza Kłaka – oraz prawoskrzydłowego – Dariusza Śramkiewicza.

 

Po sezonie najbardziej o przyszłość w żółto-niebieskich barwach drżano w przypadku Bartosza Starzyńskiego. Na szczęście dzięki działaniom trenera i klubu udało się zatrzymać doświadczonego kreatora gorzowskiej ofensywy i najbardziej doświadczonego rozgrywającego. – Na pewno w Gorzowie zatrzymała mnie stabilizacja. Walczyłem o to, by mieć stabilny kontrakt i o wiedzę na temat dalszych planów klubu i trenera. Po porozumieniu z nimi zdecydowałem, że na ten moment Gorzów to najlepsze miejsce dla mnie – powiedział 28-latek.

 

Starzyński wychwala też atmosferę w Gorzowie i ma nadzieję, że będzie mógł realizować swoje plany z tą drużyną. – Jeszcze nie wiem, jakie będą cele drużynowe, bo nie spotkałem się jeszcze z trenerem. O tym na pewno będziemy rozmawiać na pierwszym treningu. Jeśli chodzi o cele indywidualne, to chciałbym jak najlepiej wejść w sezon, bo w zeszłym roku nie udało się to przez trapiącą mnie kontuzję. Chcę porządnie przepracować okres przygotowawczy i troszeczkę bardziej zadbać o siebie, by wejście w ten sezon było dobre – powiedział. Starzyński z Gorzowem związał się już po raz czwarty. Co sprawia, że gra w naszym mieście odpowiada rodowitemu płocczaninowi? – Na pewno jest to klimat. Od zawsze w Gorzowie mi się dobrze grało. Nie wiem, od czego to zależy, bo z formą bywało różnie, ale Gorzów to zawsze moje najlepsze lata grania i chciałbym, żeby dalej tak było – wyjaśnił.

 

Mariusz Kłak również zgadza się z poglądami Starzyńskiego. Dla Kłaka będzie to już czwarty sezon w barwach Stali, to trzeci w kolejności zawodnik, który z piłką ręczną w Gorzowie jest od trzeciej ligi i nigdzie się nie wybiera. – Zdecydowałem się na pozostanie w Gorzowie przez dobrą atmosferę, jaka panuje w drużynie, możliwość grania dla swojego miasta, która jest dla mnie bardzo ważna. Dodatkowo granie pod szyldem Stali Gorzów sprawia mi przyjemność. No i nie można zapominać o naszej wspaniałej publiczności, która niejednokrotnie pokazała jakim wsparciem potrafi dla nas być – powiedział.

 

Na pozostanie w Gorzowie zdecydował się również Dariusz Śramkiewicz.

 

Wszystkie kontrakty podpisane zostały na 2 lata.

 

Na tę chwilę gorzowska kadra liczy czternastu zawodników, oprócz wymienionych powyżej ważne kontrakty posiadają także: Oskar Serpina, Dominik Droździk, Mateusz Stupiński, Aleksander Kryszeń, Miłosz Bekisz, Cezary Marciniak, Krzysztof Nowicki, Marcin i Mariusz Smolarkowie, Adrian Turkowski oraz nowy nabytek – Adrian Chełmiński.

Udostępnij