Wiktor Bronowski to rodowity płocczanin, który do tej pory w swojej karierze reprezentował barwy Orlen Wisły II Płock. Gorzowska publiczność miała okazję oglądać go w meczu przeciwko tej drużynie w poprzednim sezonie, w którym to był liderem swojego zespołu, rzucając przeciwko Stali aż 7 bramek. Jak wyglądała jego droga do Gorzowa? – W trakcie sezonu spotkaliśmy się kilkakrotnie z chłopakami z Płocka, grającymi w Gorzowie. Rozmawialiśmy na temat klubów, w których gramy. Wspominali, że dwóch zawodników ze Stali odchodzi. Zapytali, czy byłbym zainteresowany podjęciem wyzwania, jakim będzie gra w Stali. Ostatecznie zgodziłem się i spróbuję czegoś nowego w życiu – powiedział zawodnik, dla którego będzie to pierwsza zmiana klubu.

 

Bronowski to rozgrywający, który równie dobrze radzi sobie na środku, co na lewej połówce. Ma 189 cm wzrostu i waży około 88 kilogramów.  Jest przedstawicielem młodego pokolenia piłkarzy ręcznych, bowiem urodził się w 1996 roku. W minionym sezonie zagrał w barwach rezerw Wisły Płock w 26 meczach, w których rzucił aż 124 bramki, co dało mu 6. lokatę w klasyfikacji strzelców ligi (dla porównania odchodzący do Lubina Stanisław Gębala uplasował się na 9. miejscu ze 118 bramkami). – Tak naprawdę znam i poleciłem Wiktora Bronowskiego, jest to mega fajny chłopak z Płocka. Był liderem u naszego rywala ligowego. Chłopak, który może grać na lewym rozegraniu, na środku, w obronie bardzo waleczny i charakterny, jak większość z nas, chłopaków z Płocka – powiedział o nowym koledze z drużyny Bartosz Starzyński. – Powiększamy grono płocczan w Gorzowie i robimy małą kolonię – zażartował „Starzyn”.

 

Dlaczego właściwie Wiktor zdecydował się na grę w Stali? – Stal wysoko stoi w lidze, ma dużo młodych i perspektywicznych zawodników. Nie można było odmówić (śmiech). Do Gorzowa przyciągnęła mnie chęć dużego rozwoju, ponieważ mamy dobrego trenera, wielu dobrych zawodników z doświadczeniem. No i atmosfera w drużynie, o której słyszałem wiele ciepłych słów – wyjaśnił Bronowski.

 

Nowy nabytek Stali piłkę ręczną traktuje bardzo poważnie, jest zawodnikiem ukształtowanym, który wie, czego chce od życia. – Na ten sezon przede wszystkim stawiam na rozwój i ciągła gra, mam nadzieję, że będę dostawał szansę na boisku, a dodatkowo dołożę cegiełkę do tego, by Stal zawalczyła o Superligę – powiedział. – Piłka ręczna to jest coś co kocham, gram od 10 roku życia i nie było mowy, by tego nie kontynuować. Trudno nie powiedzieć, że piłka ręczna to całe moje życie – dodał.

 

Bronowski w Gorzowie zagra na pewno przez najbliższy sezon.

 

Prócz Wiktora w drużynie mamy już 14 zawodników: Bartosza Starzyńskiego, Oskara Serpinę, Dominika Droździka, Mateusza Stupińskiego, Aleksandra Kryszenia, Miłosza Bekisza, Cezarego Marciniaka, Krzysztofa Nowickiego, Marcina i Mariusza Smolarków, Adriana Turkowskiego, nowy nabytek – Adriana Chełmińskiego, Mariusza Kłaka i Dariusza Śramkiewicza.

Udostępnij