Stal Gorzów świętuje w tym roku swoje 70-lecie, a jednym z elementów obchodów miało być odsłonięcie pamiątkowego pomnika Indywidualnego Mistrza Polski z 1970 roku, Edmunda Migosia, który zdobycie tytułu świętował na rodzinnym torze w Gorzowie. Monument miał być odsłonięty dzień przed tegorocznym finałem IMP na Stadionie im. Edwarda Jancarza, a na jego realizację od wielu miesięcy zbierano pieniądze. Legendarnego zawodnika żółto-niebieskich” nadal jednak nie oglądamy, ale natychmiast uspokajamy, gdyż pomnik pojawi się na swoim miejscu już niedługo.

 

– Pomnik Edmunda Migosia jest w trakcie realizacji. Finansowanie zostało już zamknięte, więc pomnik jest w trakcie tworzenia, w rękach plastyka. Chciałbym, żeby ten monument stanął przed Grand Prix w Gorzowie i jest to termin absolutnie niezagrożony. Termin to jednak sprawa wtórna, a najważniejsze, że ten pomnik powstaje i jego umieszczenie w Gorzowie jest niezagrożone – mówił niedawno prezes klubu, Ireneusz Maciej Zmora.

 

Ostateczne decyzje powinny zapaść już wkrótce i na pewno o nich poinformujemy. Przypomnijmy, że pomnik Edmunda Migosia ma stanąć naprzeciwko Spichlerza tak, by kibice idący z centrum miasta w kierunku stadionu mogli go podziwiać.

 

Miniaturka pomnika Edmunda Migosia

Udostępnij