Rozpoczynamy od dwóch zawodników rezerwowych, czyli od juniora ROW-u Rybnik – Kacpra Woryny oraz  Oskara Polisa – młodzieżowca Włókniarza Częstochowy.

 

Kacper Woryna

Kraj: Polska

Urodzony 31 sierpnia 1996 roku w Rybniku zawodnik to przede wszystkim wnuk słynnego Antoniego Woryny. Licencję żużlową otrzymał w 2012 roku. Obecnie jest to brązowy medalista Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski oraz 10. zawodnik na świecie ( po pierwszej rundzie IMŚJ). W 2014 roku wywalczył także srebrny medal Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. Kacper jest bardzo ambitnym, młodym żużlowcem i jednym z liderów ROW-u Rybnik. Wśród najskuteczniejszych zawodników PGE Ekstraligi zajmuje 11. lokatę, co czyni go także najlepszym juniorem w tej klasyfikacji.

 

Oskar Polis

Kraj: Polska

Drugi z rezerwowych urodził się 15 września 1996 roku w Częstochowie, a licencję „Ż” podobnie jak Kacper otrzymał w 2012 roku. Oskar to najbardziej doświadczony junior w klubie z pod Jasnej Góry. Jest to również czwarty junior w kraju, przegrał batalię o brązowy medal MIMP w biegu dodatkowym z Kacprem Woryną podczas tegorocznego finału. Wśród najskuteczniejszych zawodników PGE Ekstraligi zajmuje 45. miejsce, a wśród juniorów jest piąty w tym zestawieniu.

Udostępnij