Po raz drugi w swojej karierze Bartosz Zmarzlik stanął na najwyższym stopniu podium podczas turnieju Grand Prix. Runda w Szwecji dla Stalowców jest ciężka do ocenienia – były dobre i złe strony. Wychowanek gorzowskiej Stali przyćmił jednak swoim triumfem resztę niezbyt miłych sytuacji podczas sobotniego wieczoru. Polska część publiczności na stadionie i przed telewizorami westchnęła ze smutkiem z powodu pechu Maćka Janowskiego, który przyjechał w finale na ostatniej pozycji oraz Piotra Pawlickiego, który nie wykorzystał szansy i mimo zameldowania się w półfinale z zaledwie sześcioma punktami, ukończył go na czwartym miejscu. Natomiast taką samą liczbę „oczek” posiadał Niels Kristian Iversen, który przegrał z popularnym „Piterem” w bezpośrednim pojedynku. Gdyby nie ten niefart, to Stal Gorzów miałaby aż trzech reprezentantów w fazie finałowej. Martin Vaculik zaliczył bowiem świetny powrót do ścigania po kontuzji dłoni doznanej podczas meczu ligowego w Szwecji. Jakież musiało być znudzenie kibiców, gdy przez całą rundę zasadniczą przy jego nazwisku w programach zapisywali dwa „oczka”. Przerwanie passy przyszło dopiero w półfinale, jednak jego występ był pozytywną zapowiedzią niedzielnych derbów w Zielonej Górze.

Linus Sundstroem po raz czwarty wziął udział w rundzie Grand Prix. Szwed nie mógł zaliczyć tego dnia do udanych kończąc zawody na 15 pozycji. Mniejszy dorobek punktowy od niego zaliczył jedynie Martin Smolinski, który wskoczył do cyklu jako rezerwowy w miejsce niedysponowanego Grega Hancocka. Reprezentant Stali rozpoczął i zakończył sobotni wieczór jednym „oczkiem”. Wśród polskiej husarii niezbyt udany występ zaliczył również Patryk Dudek.

Zawody w Malilli nie były może najciekawszą rundą zmagań o mistrzostwo globu w tym sezonie, ale na torze pojawiło się sporo emocji – nie tylko tych sportowych. Specyficzna sytuacja miała miejsce w 15 gonitwie wieczoru. Wyścig ukończyło właściwie tylko dwóch zawodników poprzez małe niesnaski. W pierwszej odsłonie biegu na tor upadł Piotr Pawlicki po zdecydowanym ataku Martina Smolinskiego. Niemiec został wykluczony z powtórki. Po przerwie natomiast wyścig został przerwany przez wywrotkę… po raz kolejny właśnie „Pitera”. Tym razem Artur Kuśmierz zapalił białe światło, symbolizujące koniec udziału Mateja Zagara w kolejnej odsłonie biegu. Sam Słoweniec stojąc na torze gestykulował w stronę arbitra, a opinia publiczna uznała decyzję za kontrowersyjną.

Stawka rozjechała się na dwie różne prędkości, mimo to nie zabrakło walki pomiędzy zawodnikami. Jednak na największe brawa zasłużył sobie „F16”, który w ostatnim biegu wieczoru konsekwentnie przedzierał się z ostatniego miejsca na drugie, by koniec końców rozpędzić się i minąć niemal niepokonanego tego wieczoru Antonio Lindbaecka na ostatnim łuku. Tuż za popularnym „Toninho” przyjechał inny Szwed – Fredrik Lindgren. Natomiast miejsca na pudle zabrakło dla Macieja Janowskiego.

Kolejna runda zmagań o tytuł najlepszego zawodnika świata już 26 sierpnia na stadionie w Gorzowie Wielkopolskim, na którą biletów coraz mniej i na którą serdecznie zapraszamy!

Wyniki:

1. Bartosz Zmarzlik – 12 (3,1,2,1,3,2) + 1. miejsce w finale
2. Antonio Lindbaeck – 17 (3,3,2,3,3,3) + 2. miejsce w finale
3. Fredrik Lindgren – 17 (2,3,3,3,3,3) + 3. miejsce w finale
4. Maciej Janowski – 13 (d,3,3,2,3,2) + 4. miejsce w finale
5. Tai Woffinden – 14 (3,2,3,3,2,1)
6. Emil Sajfutdinow – 10 (2,1,3,2,1,1)
7. Martin Vacullik – 10 (2,2,2,2,2,0)
8. Piotr Pawlicki – 6 (0,3,1,2,0,0)
9. Niels Kristian Iversen – 6 (3,1,2,0,0)
10. Chris Holder – 6 (1,0,1,3,1)
11. Patryk Dudek – 5 (2,2,0,1,0)
12. Jason Doyle – 5 (1,0,1,1,2)
13. Peter Kildemand – 4 (0,2,0,0,2)
14. Matej Zagar – 3 (0,1,1,w,1)
15. Linus Sundstroem – 2 (1,0,0,0,1)
16. Martin Smolinski – 1 (1,0,0,w,0)
17. Kim Nilsson – ns 
18. Joel King – ns

Bieg po biegu:
1. Lindbaeck, Lindgren, Doyle, Pawlicki
2. Woffinden, Dudek, Smolinski, Janowski (d) 
3. Zmarzlik, Sajfutdinow, Sundstroem, Zagar
4. IversenVaculik, Holder, Kildemand
5. Lindbaeck, VaculikZmarzlik, Smolinski
6. Janowski, Kildemand, Zagar, Doyle
7. Pawlicki, Dudek, IversenSundstroem
8. Lindgren, Woffinden, Sajfutdinow, Holder
9. Janowski, Lindbaeck, Holder, Sundstroem
10. Sajfutdinow, Iversen, Doyle, Smolinski
11. Woffinden, Zmarzlik, Pawlicki, Kildemand
12. Lindgren, Vaculik, Zagar, Dudek
13. Lindbaeck, Sajtufdinow, Dudek, Kildemand
14. Woffinden, Vaculik, Doyle, Sundstroem
15. Holder, Pawlicki
16. Lindgren, Janowski, ZmarzlikIversen
17. Lindbaeck, Woffinden, Zagar, Iversen
18. Zmarzlik, Doyle, Holder, Dudek
19. Janowski, Vaculik, Sajfutdinow, Pawlicki
20. Lindgren, Kildemand, Sundstroem, Smolinski

Pierwszy półfinał:
21. Lindbaeck, Janowski, Sajfutdinow, Vaculik

Drugi półfinał:
22. Lindgren, Zmarzlik, Woffinden, Pawlicki

Finał:
23. Zmarzlik, Lindbaeck, Lindgren, Janowski

 

Wyniki za: Canal+

Udostępnij