Sezon żużlowy wchodzi w decydującą fazę, a od meczów półfinałowych dzielą nas już tylko te z ostatniej kolejki rundy zasadniczej. Od lat w Gorzowie nie było takiej sytuacji, w której ostatni pojedynek w sierpniu decydował o tym, czy żółto-niebiescy do fazy play-off przystąpią z drugiego miejsca, czy też będą musieli pożegnać się z rozgrywkami PGE Ekstraligi już po tym spotkaniu. – Chciałbym powiedzieć, że to jest ta niedziela, to jest ten mecz, to jest to wydarzenie, kiedy wszyscy kibice powinni zjawić się na stadionie i podziękować drużynie za reprezentowanie żółto-niebieskich barw, za reprezentowanie Stali Gorzów w rundzie zasadniczej. Okazuje się, że jest to bardzo ważny mecz, w którym zwycięstwo może nam dać drugie miejsce w fazie zasadniczej i prawdopodobnie mecz półfinałowy z Unią Leszno. Istnieje też takie prawdopodobieństwo, że przegrana w meczu z Częstochową, będzie oznaczała dla nas koniec sezonu – podkreślił sternik gorzowskiego klubu, Ireneusz Maciej Zmora.

 

Gorzowianie zanotowali w tym roku świetny start sezonu i wydawało się, że już nic nie może im odebrać udziału w play-offach, jednak zniżka formy okazała się czynnikiem decydującym o wadze ostatniego meczu w rundzie zasadniczej. Żółto-niebiescy robili, co mogli by na odpowiednie tory wrócić, w czym mocno wspierali ich niezawodni gorzowscy kibice. Teraz to wsparcie może okazać się kluczowe dla losów niedzielnego spotkania i być albo nie być Stali w play-offach. – Zachęcam wszystkich do tego, by w niedzielę być razem z nami na stadionie, byśmy wspólnie pomogli zawodnikom wejść do fazy play-off – dodał prezes Stali.

 

Jak już wielokrotnie udowadniano wiara w drużynę i kibicowanie to równoważność dodatkowego, silnego zawodnika dla drużyny. Tak jest w każdym sporcie i żużel nie odstaje tu w żadnym względzie. Zawodnicy wielokrotnie powtarzają, jak ważne dla nich jest uczucie wsparcia z trybun – o ile łatwiej, pewniej się jedzie, ale także o ile bardziej chce się wygrywać dla żółto-niebieskiej publiczności.

 

Dlatego tym bardziej zapraszamy wszystkich kibiców żółto-niebieskiej drużyny do przyjścia na ten mecz. Pomóżcie naszym zawodnikom postawić kropkę nad „i”, wesprzyjcie ich w walce o chwałę dla gorzowskich, żółto-niebieskich barw!

 

Start spotkania o 19.00!

Udostępnij