Już po raz kolejny, Gorzów stanie się stolicą światowego speedwaya. Na stadion im. Edwarda Jancarza ponownie zawita nadkomplet publiczności, która z pewnością stworzy niesamowity klimat na trybunach.

Podczas sobotniej rundy Grand Prix wystąpi trzech zawodników gorzowskiej Stali: dwóch stałych uczestników, czyli Bartosz Zmarzlik oraz Martin Vaculik. Swoją jazdą miejscowych kibiców cieszyć będzie także Krzysztof Kasprzak, któremu została przyznana „dzika karta” na te zawody.

Na dniach doszło do sporych zmian na liście zawodników, którzy w sobotę zaprezentują się na gorzowskim owalu. Z powodu kontuzji doznanej podczas niedzielnego meczu z Włókniarzem Częstochową na Grand Prix nie zobaczymy Nielsa Kristiana Iversena, a zastąpi go były zawodnik gorzowskiej Stali – Michael Jepsen Jensen. W Gorzowie zabraknie także żużlowych weteranów, czyli Grega Hancocka, za którego wystąpi Niemiec – Martin Smolinski, a także Nickiego Pedersena. W zamian za drugiego z Duńczyków wystąpi Vaclav Milik, ponieważ Peter Kildemand, który dotychczasowo zastępował „Powera” także uległ kontuzji.

W ubiegłym roku na „Jancarzu” triumfował Australijczyk Jason Doyle, który obecnie jest wiceliderem klasyfikacji przejściowej. Drugie miejsce zajął wtedy Indywidualny Mistrz Świata – Tai Woffinden, natomiast trzeci był Chris Holder. Tuż za podium uplasował się gorzowski „F-16”.

W sobotę zobaczymy także trójkę Polaków – lidera klasyfikacji Macieja Janowskiego, znajdującego się na trzeciej pozycji Patryka Dudka oraz na dwunastej – Piotra Pawlickiego.

Rolę rezerwowych będą pełnić: Kacper Woryna – zawodnik ROW-u Rybnik oraz Oskar Polis – młodzieżowiec Włókniarza Częstochowa.

Wcześniej wspomniany reprezentant Polski – „Duzers” jest bardzo spokojny przed sobotnimi zawodami i liczy na dobre ściganie: – Lubię gorzowski tor. Udało mi się wygrać dwa razy Memoriał Jancarza i byłem trzeci w IMP, więc jestem pozytywnie nastawiony na tę rundę GP.  Jednak w sobotę będą to inne zawody i nie ma co patrzeć w przeszłość. Jestem bardzo zadowolony ze swojej pozycji w GP i na razie nie myślę o medalach. Chcę jechać jak najlepiej w każdych zawodach  – mówi.

Widowisko na światowym poziomie, piękny speedway, walka na każdym centymetrze toru, nadkomplet publiczności oraz niezapomniana atmosfera – to wszystko czeka nas już w sobotę! Startujemy o 19:00. Niech siódma edycja Grand Prix Polski będzie niezapomniana dla kibiców oraz dla zawodników!

 

Klasyfikacja cyklu GP:
1. Maciej Janowski 88
2. Jason Doyle 83
3. Patryk Dudek 80
4. Fredrik LIndgren 76
5. Tai Woffinden 71
6. Bartosz Zmarzlik 70
7. Emil Sajfutdinow 68
8. Martin Vaculik 59
10. Antonio Lindbaeck 58
11. Chris Holder 51
12. Piotr Pawlicki 50
13. Greg Hancock 45
14. Niels Kristian Iversen 44
15. Peter Kildemand 26

Już dziś o 17:00 zapraszamy na oficjalny trening przed zawodami (wejście za okazaniem programu zawodów). Natomiast w sobotę o 17:10 zapraszamy na sesję autografową z Piotrem Pawlickim, Antonio Lindbaeckiem, Matejem Zagarem oraz Krzysztofem Kasprzakiem.

Program zawodów do nabycia w cenie 15 zł.

Cały czas można nabywać bilety stojące w cenie 75 zł oraz bilety VIP w cenie 600 zł.

 

Sędzia: Kristel Gardell

Transmisja w Canal+ od 18:30.

 

 

Udostępnij