W wieku zaledwie 22 lat osiągnął już niemal wszystko. Spełniając jedną ze swych największych pasji, z dnia na dzień realizuje się w dziedzinie, którą kocha od dziecka. 

– Od zawsze wspominasz, że kluczową rolę w Twoim życiu odgrywa rodzina. Czy dla nich po powrocie z toru jesteś nadal normalnym „Bartkiem”?

– Oczywiście, że tak. Na torze mam parę swoich sekund i muszę je wykorzystać maksymalnie. W domu jestem normalnym obywatelem. W niczym się nie zmieniłem. Mam obok siebie odpowiednich ludzi. Mam na myśli moją mamę, mojego tatę oraz mojego brata. Wspiera mnie także cały sztab ludzi, którzy odpowiadają za to, abym na torze czuł się komfortowo. Dzięki nim mogę się nieustannie rozwijać.

– Mówi się, że sport w wychowaniu najmłodszych gra niemal pierwszorzędną rolę. Czy uważasz, że Akademia Piłkarska Stal Gorzów to projekt krzewiący aktywność fizyczną w gronie młodego pokolenia?

– Projekt Akademii Piłkarskiej Stal Gorzów to strzał w 10! W dobie XXI wieku, bardzo trudno zachęcić najmłodszych do zrezygnowania z gier komputerowych i wyjścia na boisko. To bardzo dobrze, że pomimo coraz to nowszej technologii, powstają projekty uczące najmłodszych gry w piłkę nożną. W pełni popieram tego typu działania i mam nadzieję, że już w niedalekiej przyszłości, jeden z wychowanków Akademii stanie się reprezentantem Polski.

– Najmłodsi często starają się odnaleźć swoją własną ścieżkę zainteresowania, próbując po drodze wielu sportowych dyscyplin. Czy w Twoim przypadku było podobnie?

– Oczywiście, że tak. Co więcej, nikt nie powinien im odbierać tego prawa. Tym bardziej cieszę się, że Akademia Piłkarska Stal Gorzów ogłasza jesienne nabory nie tylko w sekcji piłki nożnej, ale i ręcznej. W tak młodym wieku, warto sprawdzać się w wielu sportach, aby znaleźć ten w którym czuje się najlepiej.

– Pomimo młodego wieku osiągnąłeś już bardzo wiele. Czy masz jakąś złotą radę dla zawodników Akademii Piłkarskiej Stal Gorzów?

– Każdy sport wymaga poświęcenia i determinacji. Jednak priorytetem w jego uprawianiu musi być wiara we własny sukces, pasja i zaangażowanie. Bez tego ciężko cokolwiek osiągnąć. Wszystkim zawodnikom Akademii Piłkarskiej Stal Gorzów życzę nie tylko sukcesów w nadchodzącym sezonie, ale i satysfakcji z codziennej pracy nad własnymi umiejętnościami piłkarskimi.

Udostępnij