Vaculik po trudnym początku odnalazł odpowiednie ustawienia maszyny i w biegu finałowym zajął drugie miejsce. Bartosz Zmarzlik nie był w stanie powalczyć z najlepszymi zawodnikami globu, brakowało mu prędkości, a także dobrych wyjść ze startu, które niejako decydowały o dalszej jeździe na dystansie. Bartek zaczynał zmagania od „białego pola”, które tego wieczoru nie sprzyjało zawodnikom. „F-16” zakończył zawody na 15 pozycji, z dorobkiem zaledwie dwóch „oczek”. Niestety to kolejna runda Grand Prix, w której nie wystąpił Niels Kristian Iversen. Zawodnik wciąż zmaga się z kontuzją, której doznał po meczu z Włókniarzem Częstochowa. Stalowiec prawdopodobnie nie powróci już do ścigania w tym sezonie.

Inni liderzy tegorocznego Grand Prix również nie pokazali się z najlepszej strony. Tai Woffinden, który 2 tygodnie temu zwyciężył w Gorzowie Wielkopolskim, nie wygrał ani jednego z  5 swoich biegów i uplasował się na 11 pozycji. Podobnie zaprezentował się Antonio Lindbaeck, a także Maciej Janowski, który za sprawą wykluczenia w swoim trzecim biegu, nie mógł myśleć o najwyższych stawkach turnieju.

Matej Zagar po raz drugi w tym sezonie stanął na podium, a po raz pierwszy na jego najwyższym stopniu. Zdobył 15 punktów i aktualnie traci do lidera Jasona Doyle’a  41 „oczek”. Australijczyk pomimo trzeciego miejsca w turnieju, zdobył aż 17 punktów i udowodnił, że wciąż walczy o zwycięstwo w całym cyklu.

Najlepszym z Polaków okazał się być Patryk Dudek, który odpadł w biegu półfinałowym, przyjeżdżając za plecami Mateja Zagara oraz Chrisa Holdera.