Sokół Lubiana Porcelana Kościerzyna to drużyna, która dobrze zapadła gorzowskim kibicom w pamięć po poprzednim sezonie. Ówczesna siódma drużyna rozgrywek sprawdzała Stal w meczu inauguracyjnym na własnym terenie, a mecz był zacięty i bardzo twardy, ale na korzyść Stali. To jednak nie znaczyło o wyższości gorzowskiego zespołu, bowiem w drugiej rundzie Stalowcy pojechali do Kościerzyny i przegrali taką samą ilością punktów, jak rywal w Gorzowie. Jak będzie w tym roku? – Kościerzyna zmieniła się tylko i wyłącznie na korzyść sportową. Doszło do nich dwóch lub trzech zawodników – z Żukowa, z Gdańska – to zdecydowanie zwiększyło siłę tego zespołu – powiedział trener gorzowskiej ekipy, Dariusz Molski.

 

Gorzowianie skupiają się jednak głównie na swojej grze i na własnych umiejętnościach. Stal w lidze już w zeszłym roku zasłynęła niesamowitym zgraniem, świetną atmosferą i wspaniałą grą w obronie. W meczach żółto-niebieskich rzadko rywalowi udawało się przekroczyć liczbę 25 rzuconych bramek i tego też Stalowcy przez cały czas pilnują. – Musimy spodziewać się meczu walki, twardej i ciągłej przez 60 minut. Mamy bardzo podobne atuty jak Kościerzyna. Jesteśmy bitni, waleczni – wyjaśnił szkoleniowiec Stali.

 

Mecz z Kościerzyną to spotkanie, po którym Stal będzie pauzowała, a kolejne emocje sportowe do Gorzowa dotrą dopiero 14 października, czyli dwa tygodnie później. To dodatkowo motywuje Stalowców do walki. Jak sami powtarzają, chcieliby, żeby twierdza w Gorzowie w lidze nie padła i zrobią wszystko ku temu, by ją obronić.

 

Do tego jednak potrzebni są wspaniali gorzowscy kibice, którzy pokazali ostatnio, jak wielką siłę stanowią i jak bardzo motywują naszych zawodników do walki.

 

Czy gorzowianie powtórzą mecz inauguracyjny z zeszłego roku? Czy uda się pokonać Kościerzynę? Czy nastąpi zmiana lidera i to żółto-niebiescy będą mogli pochwalić się najlepszą statystyką? Przekonamy się już w sobotę! Start spotkania o godzinie 18.30!

 

Bilet normalny – 12zł, bilet ulgowy 8zł – w sprzedaży w sklepie klubowym w C.H. NoVa Park oraz w dniu meczu w kasie przy hali od godz. 18:00. Dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny.

Udostępnij