Niels Kristian Iversen dla gorzowskiej Stali ścigał się od 2011 roku. Nad Wartę trafił z Falubazu Zielona Góra i z miejsca zaskarbił sobie sympatię miejscowej publiczności. Szybko stał się silnym punktem w drużynie Stali i pomógł jej odnieść wiele ligowych sukcesów, w tym zdobycie dwóch złotych medali DMP. Duńczyk do dziś pozostaje rekordzistą toru przy ulicy Śląskiej. Jednak po siedmiu latach jego drogi z żółto-niebieskimi się rozchodzą.

 

O sytuacji poinformował nas prezes Stali Gorzów, Ireneusz Maciej Zmora: – Niels K. Iversen zmienia barwy klubowe. Rozstajemy się w przyjaźni. Jestem wdzięczny Nielsowi za lata spędzone w Stali Gorzów. W tym czasie dwukrotnie świętowaliśmy zdobycie Drużynowego Mistrzostwa Polski, raz zdobycie tytułu wicemistrzów kraju i dwukrotnie cieszyliśmy się ze zdobycia medali brązowych. To właśnie będąc w naszym klubie Niels osiągnął swój największy sukces w Grand Prix, zdobywając brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Świata. To był bardzo dobry czas, okraszony licznymi sukcesami. Ale tak jak wszystko i ten okres dobiegł końca. Nadszedł czas na zmiany. Życzę Nielsowi w nadchodzącym okresie niegasnącej pasji do żużla, wytrwałości i przede wszystkim zdrowia, tak niezbędnego do osiągania kolejnych sukcesów sportowych. Może nie w zawodach ligowych, ale w drodze po tytuł Indywidualnego Mistrza Świata zawsze będę  trzymał za niego kciuki.

 

Za wspólnie spędzone lata, podziękował również sam zawodnik: – Mówię: „dziękuję” klubowi i fanom, którzy zawsze byli ze mną w dobrych i złych momentach przez te wszystkie lata. Podchodzę do tego rozstania w bardzo emocjonalny sposób, ale czuję też, że nadszedł czas kiedy moja kariera potrzebuje zmian, aby dalej się rozwijać – powiedział Iversen.

Udostępnij