Ogólnopolska akcja, jaką jest Szlachetna Paczka, ma na celu pomoc potrzebującym rodziną przed Świętami Bożego Narodzenia, by wszyscy w tym magicznym czasie mieli zapewnione podstawowe środki, jedzenie oraz ubrania, a dzieci żyjące w zgłoszonych rodzinach mogły cieszyć się z prezentów pod choinkami.

 

W tym roku Stal Gorzów ponownie zdecydowała się wziąć udział w tej wspaniałej akcji, pokazując jednocześnie, że dla żółto-niebieskich istotny jest los gorzowskich rodzin, a klub nastawiony jest prospołecznie. – Bardzo nas cieszy dzisiejsza akcja. Pomoc drugiemu człowiekowi to taka akcja, która powinna cieszyć wszystkich. Wszyscy wiemy, że wokół nas żyją osoby, które potrzebują pomocy i dołączenie się do takiej akcji to niebywałe wydarzenie i jest nam niezmiernie miło, że my, jako klub sportowy Stal Gorzów, możemy po raz kolejny brać udział w takim wydarzeniu – powiedział kierownik gorzowskiej drużyny żużlowej, Krzysztof Orzeł.

 

W tym roku po raz drugi w tę nieprzeciętną akcję włączyły się obie sekcje Stali, reprezentowane między innymi przez trenerów – Dariusza Molskiego, Stanisława Chomskiego i Piotra Palucha – oraz zawodników – Bartosza Zmarzlika, Rafała Karczmarza, Oskara Serpinę, Dominika Droździka i juniorów Stali. Czy sportowcom sprawia radość dawanie ludziom nie tylko mnóstwa emocji podczas meczu? – W naszym wykonaniu – piłkarzy ręcznych – jest to już druga akcja „Szlachetna Paczka”. Zbieramy produkty najpotrzebniejsze dla konkretnej potrzebującej rodziny. Jest to świetny pomysł, bardzo fajna akcja. Pomysłodawca strzelił w 10. My akurat jesteśmy tacy, że na takie akcje zawsze chętnie przychodzimy i się angażujemy, staramy się być bardzo szczodrzy – wyjaśnił szkoleniowiec sekcji piłki ręcznej Dariusz Molski.

 

W tym roku stalowska odsłona akcji odbyła się w Tesco przy ul. Słowiańskiej. Organizatorzy bardzo cieszyli się mogąc pomóc i dać ludziom radość w tym przedświątecznym okresie, który dla wielu rodzin jest nie – jak być powinno – powodem do radości, ale powodem do zmartwień. – Bardzo się cieszymy, że możemy w ten sposób pomóc potrzebującym. W tej akcji uczestniczymy ogólnopolsko jako Tesco, ale też bardzo radzi jesteśmy, że akurat w naszym sklepie – Tesco Gorzów na ulicy Słowiańskiej – możemy to zorganizować któryś rok z rzędu. Chcielibyśmy podziękować Stali Gorzów za to, że możemy po raz kolejny włączyć się w Szlachetną Paczkę, ponieważ jest to dla nas ważne, by móc pomagać innym ludziom – powiedziała Małgorzata Wachowska-Grusza, kierownik Zespołu do Spraw Zgodności w gorzowskim Tesco.

 

Wybrana rodzina, w której mama samotnie wychowuje trójkę dzieci otrzyma najbardziej potrzebne jej rzeczy. W koszykach znalazły się artykuły spożywcze, chemiczne czy szkolne. Dodatkowo Stalowcy zakupili także białego storczyka dla mamy tej rodziny. To jedna z wielu inicjatyw gorzowskiego klubu dla mieszkańców Gorzowa. Chcemy przekazać, że nasze miasto i jego mieszkańcy nie są nam obojętni. Stalowcy dzięki wsparciu Tesco oraz Team Zmarzlik zrobili dla potrzebującej rodziny zakupy za 2000zł.

Udostępnij