W jednym z pierwszych wywiadów po ogłoszeniu zmiany barw klubowych, Szymon Woźniak zadeklarował, że z ekipą Stali Gorzów chce sięgnąć w przyszłym roku po złoto Drużynowych Mistrzostw Polski. Co natomiast z celami indywidualnymi? Urodzony w Tucholi jeździec chce przede wszystkim zakwalifikować się do regularnych startów w cyklu GP.

 

– Z roku na rok czuję się coraz silniejszy jeżeli chodzi o pięcie się w górę w mozolnych eliminacjach do cyklu Grand Prix. Co roku na jakimś etapie coś mi nie wychodzi, ale nie składam broni i już teraz deklaruję swój udział we wszystkich eliminacjach, jakie będą możliwe. Chce iść krok dalej. To się tyczy również mistrzostw Europy – mówi Szymon.

 

Stalowiec nie zapomina też o krajowym podwórku: – Oczywiście chcę obronić tytuł Indywidualnego Mistrza Polski. Zdążyłem się już na tyle zaprzyjaźnić z dwiema czapkami i przechodnim pucharem, że nie chciałbym ich oddawać, chciałbym je sobie zostawić na dłużej. To oczywiście jeden turniej i jeden dzień, więc może być różnie, ale na pewno to moje kolejne marzenie i będę się do tego mocno przygotowywał.

Udostępnij