Turniejowi świątecznemu od lat przyświecają różne idee – od pokazania protestu przeciwko brakowi ligowej drużyny w Gorzowie sześć lat temu, po pokazanie wsparcia osobom, które z Gorzowa wyjechały, by móc dalej rozwijać swoje umiejętności i zdolności związane z piłką ręczną. Jedna z idei nie zmienia się jednak od początku istnienia tej imprezy – gorzowskie środowisko piłki ręcznej chce się spotkać i wspólnie spędzić ten świąteczny czas. Nie bez powodu święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi świętami i nie bez powodu to wtedy jest organizowany taki turniej, bowiem gorzowskie środowisko zawodników, zawodniczek, działaczy, trenerów i osób sprzyjających szczypiorniakowi w Gorzowie, to jedna wielka rodzina.

 

Już jutro, w drugi dzień Świąt, odbędzie się kolejna edycja turnieju, w trakcie której 7 drużyn złożonych z zawodników zawodowych oraz amatorów, zmierzy się ze sobą w na wpół poważnej, na wpół udawanej rywalizacji na boisku przy Szarych Szeregów 7. Będzie to jednak również okazja do spotkania się i złożenia życzeń sobie nawzajem, z emocjami sportowymi w tle. Turniej rozpocznie się o godzinie 10:40, choć hala będzie otwarta już od 10:00, a zawodnicy będą mieli chwilę na zwyczajową rozgrzewkę. Nie zabraknie graczy miejscowej Stali, jak na przykład Krzysztof Nowicki czy Mateusz Stupiński oraz przedstawiciele drugiej drużyny, jak choćby dobrze znany gorzowskim kibicom Łukasz Szot, czy gorzowskiego klubu młodzieżowego UKS „Miś”. Pojawią się byli reprezentanci Stali, jak na przykład Marek Baraniak czy Adrian Skibiński, ale też sławy polskiego formatu, jak Arkadiusz Bosy.

 

Wszystkich kibiców, którzy chcieliby zaczerpnąć gorzowskiej atmosfery świątecznej, mają ochotę spędzić trochę czasu z ludźmi, którzy na co dzień na boisku wylewają siódme poty, broniąc gorzowskiej twierdzy – zapraszamy od godziny 10 do 16. Będzie okazja do zrobienia sobie zdjęć czy zdobycia autografu, ale także do rozmowy i wspólnego spędzenia czasu z emocjami sportowymi w  tle.

 

Podział na grupy:

Grupa A – Joker Taxi, Witnica, Sport House, Słonie

Grupa B – SP2, Dróżyna, HC Albatros

 

Terminarz:

10:00 – Początek turnieju

10:00 – 10:40 – rozgrzewka

10:40 – Joker Taxi vs Słonie

11:00 – Witnica vs Sport House

11:20 – Dróżyna vs SP2

11:40 – otwarcie turnieju

12:00 – Sport House vs Joker Taxi

12:20 – Słonie vs Witnica

12:40 – HC Albatros vs SP2

13:00 – Witnica vs Joker Taxi

13:20 – Słonie vs Sport House

13:40 – HC Albatros vs Dróżyna

14:00 – Półfinał 1A vs 2B

14:20 – Półfinał 2A vs 1B

14:40 – Mecz o 3. miejsce

15:00 – Mecz o 1. miejsce

15:30 – Zakończenie turnieju

Udostępnij