Przez siedem meczów rundy zasadniczej i dwa spotkania części finałowej Kibice, którzy zakupili programy zawodów, poznawali ciekawe historie, jakimi dzielili się legendarni zawodnicy Stali Gorzów. Teksty te przypominaliśmy na łamach naszej strony internetowej już po sezonie.

Od przyszłego tygodnia wystartujemy z nowymi odsłonami cyklu Wyjątkowej momenty w historii Stali”. Będzie to doskonała okazja, by bliżej poznać dawnych zawodników, jak Bogusław Nowak, Jerzy Rembas, Mieczysław Woźniak, Ryszard Fabiszewski, Ryszard Dziatkowiak, Zenon Plech czy nieżyjący już Edward Jancarz, Edmund Migoś oraz Jerzy Padewski, a także innych ludzi, jak chociażby mechanicy Zbigniew Padewski i Stanisław Maciejewicz.

To wspaniała wiadomość! Tych historii jest naprawdę wiele. Jurek Rembas jeździł przecież do Angli i różne rzeczy się wtedy działy. Akcje na granicach, nieważne paszporty… Cieszymy się, że możemy Kibicom przybliżyć trochę te wydarzenia, które dotyczyły nie tylko samych zawodów, ale też tego, co działo się wokół nich – powiedział nam indywidualny mistrz Polski z 1977 roku, Bogusław Nowak.

Do tej pory poznaliśmy już przeróżne wspomnienia, a w rozmowach pojawiało się wiele innych wątków, które możnaby rozwinąć czy bardziej się w nie zagłębić. Kiedyś czasy były inne, więc młodsi fani będą mieli okazje poznać kolejne różnice między żużlem dawnym, a tym obecnym. Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszego cyklu. Pierwsza z nowych odsłon już w środę, za tydzień na naszej stronie internetowej. Legendy Stali Gorzów swoimi opowieściami będą nas cieszyć aż do początku sezonu 2018.

Udostępnij