Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to akcja, która od lat wspomaga polskie szpitale w ratowaniu ludzkiego życia. W tyk roku ta potężna akcja charytatywna skupia się na zakupie sprzętu dla noworodków, a hasłem przewodnim jest „Dla wyrównania szans”. Jak co roku do akcji włączył się gorzowski klub sportowy Stal.

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka to wspaniała sprawa, znana ludziom na całym świecie. Sprzęt zakupiony dzięki tej akcji ratuje życie wielu Polakom, a w tym także mieszkańcom naszego regionu. Stal, jako klub, od zawsze działa na rzecz społeczności lokalnej, więc wspólne granie z Orkiestrą to dla nas coś oczywistego – powiedział włodarz gorzowskiego klubu. Ireneusz Maciej Zmora.

 

W tym roku prócz żużlowców z Rafałem Karczmarzem na czele oraz szkoleniowcem sekcji żużlowej, Stanisławem Chomskim, do akcji liczną delegaturę wysłała również sekcja piłki ręcznej, na czele z trenerem Dariuszem Molski, kapitanem Oskarem Serpiną i zawodnikami: Adrianem Turkowski, Cezarym Marciniakiem czy Wiktorem Bronowskim. – Gramy… na cymbałkach (śmiech). Nie no, fajna akcja, razem ze Stalą gramy wraz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym roku przyświeca nam bardzo szczytny cel, zbieramy pieniążki na sprzęt medyczny dla dzieciaczków, więc zawsze udział w takiej akcji to jest coś fajnego – powiedział bramkarz Stali, Cezary Marciniak. – Tak, dla mnie takie akcje to jest „coś większego”. Zawsze fajnie jest móc pomóc potrzebującym. Angażujemy się w wiele takich akcji. Dzięki nim możemy dać ludziom trochę siebie, możemy komuś pomóc i serce rośnie – dodał.

 

Gorzowianie zbierali pieniądze już od godziny 14.00 na terenie CH NoVa Park.  

Udostępnij