Szesnastokrotni złoci medaliści Drużynowych Mistrzostw Polski pozyskali na nowy sezon Jarosława Hampela, który w ubiegłym roku pokazywał na torze, że ma jeszcze coś do powiedzenia i może jeszcze namieszać w żużlowym świecie. Do drużyny dołączył także Brady Kurtz, który w ubiegłym roku był zawodnikiem pilskiej Polonii, jednakże wystąpił tylko w trzech meczach ligowych, ponieważ był na rezerwie. Czy Australijczykowi uda się rozwinąć skrzydła wśród „Byków”? Przekonamy się już za kilka tygodni.

Drużynie wierny pozostał Piotr Pawlicki, który w tym sezonie nie wystąpi już w cyklu Grand Prix. Dwuletni kontrakt podpisał Emil Sajfutdinow, notujący w ubiegłym roku najlepszą średnią biegową wśród lesznian. Na kolejny sezon w barwach Unii Leszno zdecydował się także Janusz Kołodziej.  Popularny „Koldi” w sezonie 2017 notował w drużynie bardzo dobre występy. Ta trójka z pewnością nie będzie „chłopcami do bicia”.

Warto zauważyć, że leszczyńskie „Byki” mają bardzo utalentowanych juniorów w podstawowym składzie. Bartosz Smektała uratował Unii niejeden mecz w poprzednim sezonie, a wtórował mu Dominik Kubera. Czy w tym sezonie powtórzą swoje wyczyny i będą jednymi z filarów drużyny? Dwójka młodszych doświadczeniem – Szymon Szlauderbach oraz Viktor Trofimov z pewnością będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, aby godnie zastąpić swoich kolegów w razie potrzeby.

Po mistrzowskim sezonie 2017 z drużyną rozstali się Nicki Pedersen oraz Peter Kildemand, którzy oboje podpisali kontrakt z beniaminkiem – Unią Tarnów. Grzegorz Zengota postanowił wrócić do macierzystej drużyny i w tym sezonie wystąpi w barwach zielonogórskiej drużyny.

Czy Unia z tym składem powtórzy wyczyn z 2017 i zostanie po raz siedemnasty Mistrzem Polski?

Gorzowianie zmierzą się z „Bykami” już w drugiej kolejce PGE Ekstraligi – 15.04 na stadionie im. Alfreda Smoczyka. Rewanż obejrzymy przy ul. Śląskiej 27 lipca!

 

Kadra

Seniorzy:

Piotr Pawlicki (kapitan)

 Emil Sayfutdinov

Janusz Kołodziej

 Brady Kurtz

Jarosław Hampel

 

Juniorzy:

Bartosz Smektała

 Dominik Kubera

 Szymon Szlauderbach

Viktor Trofimov

 

Trener/Manager: Piotr Baron

 

Udostępnij